Reklama

Jak naturalnym sposobem zatrzymać krwawienie z nosa u dzieci?

Krwawienie z nosa jest częstym problemem zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Jest to zazwyczaj spowodowane niewielkimi obrażeniami nosa, nadmiernym dmuchaniem nosa, długotrwałym narażeniem organizmu na działanie ciepła albo dłubanie w nosie, które najczęściej dotyczy dzieci w wieku przedszkolnym. Choć samo krwawienie może być bardzo przerażające, to bardzo rzadko się zdarza, aby krwawienie z nosa było groźne dla życia. W rzeczywistości, najczęściej krwawienie można zatrzymać w domu za pomocą kilku naturalnych sposobów.

Reklama

Cebula

Cebula jest świetnym lekarstwem na krwawienie z nosa, ponieważ zawiera substancje, które przyspieszają krzepnięcie krwi. Zawiera ona również bioflawonoidy i witaminę C, które mają zasadnicze znaczenie we wzmacnianiu naczyń krwionośnych. Nawet naturalne opary z cebuli są wystarczająco silne, aby zatrzymać krwawienie z nosa.

W jaki sposób wykorzystać drogocenne właściwości cebuli?

Pokrój cebulę w grube plastry. Wdychaj opary, które natychmiast zatrzymają krwawienie i umieść jeden grubszy plaster zaraz pod nozdrzami.

Pieprz Cayenne

Ta ognista przyprawa odgrywa ważną rolę nie tylko w kuchni meksykańskiej, ale także w leczeniu różnych problemów zdrowotnych, takich jak krwawienie z nosa. Zawiera składniki odżywcze, które pomagają regulować przepływ krwi w naczyniach krwionośnych oraz przyspiesza krzepnięcie krwi. Jak wykorzystać drogocenne właściwości pieprzu Cayenne? W szklance letniej wody, rozpuścić jedną łyżeczkę pieprzu Cayenne i pij go codziennie. Oczywiście przyprawa ta może być również dodawana do ulubionych potraw.

Kolendra

Kolendra jest ziołem, który jest bardzo popularne na całym świecie, nie tylko ze względu na właściwości, które dodają wyjątkowy aromat potrawie, ale także w leczeniu różnych problemów zdrowotnych. Kolendra jest naładowana wieloma składnikami odżywczymi, które w naturalny sposób pomogą wzmocnić naczynia krwionośne. Dodatkowo kolendra jest zalecana osobom, które mają problemy częstymi krwotokami z nosa. Jej właściwości kojące i chłodzące pomogą zatrzymać krwawienie z nosa niemal w jednej chwili. Równie ważne jest, że kolendra pomaga zrównoważyć ciśnienie krwi w naczyniach krwionośnych, dzięki czemu krwawienie ustępuje. Jak wykorzystać kolendrę w celu zatrzymania krwawienia? Najlepszym sposobem jest wyciśnięcie soku z liści kolendry i przyłożenie go na gaziku do nosa. Dobrze też sprawdza się maść z kolendry, którą możemy stosować bezpośrednio na nos.

Bazylia

Bazylia to popularne zioło ze względu na właściwości lecznicze, których ma dość sporo. Jest to jedno z najbardziej skutecznych ziół na ból gardła oraz krwawienie z nosa. Bazylia pomaga ukoić nerwy, ponieważ u niektórych osób występują krwawienia w momencie, gdy się zdenerwują. W momencie krwawienia najlepiej jest żuć kilka liści bazylii, aby zatamować krwawienie.

Cytryna

Cytryny są znane ze swoich drogocennych właściwości, które pomogą rozwiązać problemy ze skórą oraz włosami. Dodatkowo cytryny oferują nam naturalną pomoc w trakcie krwawienia z nosa. Wysoka zawartość kwasu zatrzymuje krwawienie i pomaga zapobiegać wystąpieniu ponownego krwawienia.  Cytryny są również bogate w witaminę C, która pomaga wzmocnić naczynia krwionośne wewnątrz nosa. Jak wykorzystać drogocenną moc cytryny? Możemy dodawać ją do herbaty, wody, różnego rodzaju soków oraz wielu innych napoi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama