Reklama

Jak naturalnie zmniejszyć cholesterol?

Na stan tętnic wpływa nie tylko upływ czasu, ale także tłusta dieta, palenie papierosów, stres i brak ruchu. Wszystko to sprawia, że tętnice tracą elastyczność i robią się coraz węższe. W dodatku na ich ściankach osadzają się tzw. blaszki miażdżycowe – nadmiar cholesterolu pochodzący ze złej diety. Jeśli jego stężenie we krwi przekracza 200 mg/dl, to znaczy, że jak najszybciej powinieneś go obniżyć. Można to zrobić wykorzystując medycynę naturalną.

Koper włoski

Szklankę zmielonych nasion kopru włoskiego i 2 łyżki rozdrobnionego korzenia kozłka lekarskiego wsyp do słoja. Do tego dodaj 2 szklanki płynnego miodu, litr wrzątku i starannie wymieszaj. Odstaw słój na kilka dni, przecedź i przelej do butelek. Pij po łyżce 3 razy dziennie.

Miód

10 dużych nieobranych cytryn zanurz na 15 minut we wrzątku. Przekrój i wyciśnij z nich sok, dodaj 1 kg miodu lipowego i 10 główek czosnku przepuszczonych przez praskę. Wymieszaj starannie i odstaw na 10-14 dni w chłodne miejsce. Gotową miksturę pij 4 razy dziennie po łyżeczce.

Terapia grejpfrutowa

Podgrzej w garnuszku pięćdziesiąt gramów oliwy z oliwek i dodaj do niej sok wyciśnięty z całego grejpfruta. Wypij całość, ułóż się na prawym boku, a w okolicach wątroby połóż termofor. Leż tak przez godzinę. Rytuał ten powtarzaj przez siedem kolejnych dni raz na trzy miesiące. Uwaga! Po zabiegu nie wolno jeść przynajmniej przez dwie godziny.

Nalewka czosnkowa

Przeciśnij przez praskę sto gramów ząbków czosnku, wrzuć je do dużego słoja i zalej połową litra wódki. Całość szczelnie zamknij i odstaw na dwa tygodnie w ciemne, chłodne miejsce. Następnie przecedź płyn i zlej go do ciemnej butelki. Nalewkę należy zażywać dwa razy dziennie po trzydzieści kropli. Terapia powinna trwać dwa tygodnie.

Mikstura cynamonowa

Zagotuj litr wody i osiem lasek cynamonu. Gdy płyn przestygnie, posłódź go trzema łyżkami miodu. Trzy razy dziennie wypij po pół szklanki mikstury. Leczenie możesz stosować tak długo, aż poprawią się wyniki twojej morfologii.

Kuracja imbirowa

Na tarce zetrzyj kawałek korzenia imbiru. Łyżeczkę wiórków staraj się codziennie dodawać do niezbyt gorących potraw. Terapię stosuj, póki cholesterol nie ustabilizuje się na właściwym poziomie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama