Reklama

Jak należy stosować krople do oczu?

Kiedy swędzą cię lub pieką oczy, bo masz alergię, z powodu oparów lub po prostu po zbyt długim czasie spędzonym przed ekranem, krople do oczu mogą pomóc złagodzić te dolegliwości. Jednak zakraplanie oczu jest trudniejsze niż się wydaje. Ciężko mi zakroplić oczy. Automatycznie zamykam je za każdym razem, gdy cokolwiek się do nich zbliża i nawet aplikacja eyelinera jest dla mnie wyzwaniem. Tak więc zakraplanie oczu zawsze było dla mnie koszmarem. Jednak dla ciebie może nie być to takie trudne. Oto kilka sposobów na to, jak złagodzić dyskomfort za pomocą kropli do oczu.

Przed użyciem kropli lub dotknięciem oczu czymkolwiek, dokładnie umyj ręce wodą z mydłem i osusz czystym ręcznikiem.

Jeśli masz problem z przechyleniem głowy do tyłu, połóż się przed zakropleniem.

Spójrz na sufit, pozwoli ci to szerzej otworzyć oczy.

Przechyl głowę do tyłu i odchyl dolną powiekę. Jeśli trzęsie ci się ręka, oprzyj ją o czoło, aby ją ustabilizować.

Zbliż buteleczkę lub tubkę do dolnej powieki – ale nigdy nie dotykaj – i wyciśnij kroplę lub maść.

Kiedy kropla znajdzie się w oku, nie mrugaj. Lepiej zamknij oczy na około 2 minuty, tak by krople mogły zupełnie wsiąknąć. Dodatkowo, połóż opuszek swojego najdelikatniejszego palca w miejsce kanalików łzowych i lekko je uciśnij, aby krople nie wypłynęły.

Nadmiar usuń chusteczką higieniczną.

Ponownie umyj ręce.

Jeśli coś wpadnie ci do oka i chcesz to wypłukać, skieruj delikatny strumień ciepłej wody na oko lub napełnij kubeczek czy małą szklankę z okrągłym brzegiem i polewaj delikatnie wodę tak, by spływała po skórze. Możesz też wziąć prysznic i skierować lekki strumień letniej wody na oko, mając przy tym otwartą powiekę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama