Jak leczyć żylaki za pomocą pomidorów?

Kiedy żyły stają się nienaturalnie grube, poskręcane lub powiększone, wówczas mówimy o żylakach. Najczęściej pojawiają się ona w żyłach kończyn dolnych i udach. W większości żylaki nie wymagają pomocy medycznej, lecz wizualnie nie wyglądają przyjemnie.

Istnieje wiele skutecznych metod leczenia żylaków, np. laserowe. Jednak są również inne prostsze i naturalne, które stosuje rosyjska medycyna ludowa. Oto sposób jak wyleczyć żylaki za pomocą pomidorów.

Zielone pomidory

Zabieg z użyciem pomidorów jest bardzo prosty. Umyj kilka pomidorów i pokrój je na plasterki. Połóż plastry bezpośrednio na żyłach. Po chwili zaczniesz czuć mrowienie. Jeśli nie możesz znieść tego odczucia, zdejmij plasterki pomidora i przemyj skórę wodą. Aby uzyskać pełny efekt, należy trzymać pomidora na skórze przez co najmniej godziny. Już po 14 dniach stosowania kuracji zauważysz znaczną różnicę.

Dojrzałe czerwone pomidory

Umyj i pokrój pomidory na plasterki. Ułóż pomidory na żyłach i zabezpiecz je przed przemieszczaniem, przewiązując nogi bandażem. Zostaw je na 4 godziny. Procedurę zaleca się stosować wieczorem lub przed snem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama