Reklama

Jak leczyć suchy kaszel domowym sposobem?

Terapia ta usuwa również zalegające w organizmie substancje, które spłycają oddech i blokują wykrztuszanie. Bywa, że kaszel jest dość bolesny. Kurczenie mięśni przy jednoczesnym wydychaniu powietrza na szczęście pomaga w wykrztuszaniu. Suchy kaszel może zostać wyleczony poprzez używanie szałwii, a badania potwierdzają, że jest to naprawdę skuteczne.

Reklama

Szałwia zwalcza suchy kaszel za pomocą wielu posiadanych przez nią silnych właściwości. Rozpuszcza zalegającą w płucach wydzielinę i flegmę i ułatwia pozbywanie się zbędnych substancji. Szałwia jest stosowana w medycynie od setek lat. Szałwia zawiera między innymi witaminy C, B1, P, kwas fosforowy, olejki działające antyzapalnie i antybakteryjnie.

Receptura na mleko z szałwią, które zwalczy kaszel

Szklanka mleka, Łyżka miodu, Łyżka masła, Łyżka herbaty z szałwii, szczypta kurkumy

Sposób przygotowania:

Zmieszaj mleko z szałwią i podgrzewaj na wolnym ogniu. Nie pozwól mleku się zagotować, zdejmij z kuchenki, kiedy zobaczysz, że powstaje kożuch. Dodaj mleko do masła i odstaw na minimum 15 minut. Dodaj miodu i kurkumy a następnie odcedź. Mikstura jest gotowa.

Najlepiej wypić mieszankę tuż przed pójściem spać. Wielu lekarzy docenia lecznicze właściwości szałwii i nie będzie mieć zastrzeżeń, jeśli będziesz spożywać taką miksturkę. Jednakże, jeżeli zażywasz jakieś lekarstwa, skonsultuj się ze swoim lekarzem. Mikstura może zahamować produkcję mleka przez karmiące matki, więc powinny one szczególnie uważać stosując tę miksturę.

Stworzenie mieszanki jest bardzo łatwe i zagwarantuje ci spokojną noc, która jest często cenniejsza niż złoto, jeśli męczysz się z kaszlem i jedyne, czego pragniesz, to spokojnie zasnąć.

Mikstura na suchy kaszel jest również bezpieczna dla dzieci, ale dawka przez nie zażywana powinna stanowić najwyżej połowę tego, co biorą dorośli.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama