Reklama

Jak leczyć infekcję ucha za pomocą oleju czosnkowego?

Czy wiesz, że większość infekcji uszu powodują wirusy? Infekcje wirusowe są odporne na antybiotyki. Można je wyleczyć stosując naturalne metody. Takim sposobem na infekcje ucha jest olej z czosnku. Działa odkażająco, przeciwwirusowo i antybakteryjnie, dzięki czemu wyleczy również infekcje ucha spowodowane przez bakterie. Dowiedz się, jak go zrobić.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

  • parę ząbków czosnku
  • oliwa z oliwek

Obierz czosnek i zgnieć go na miazgę. Przełóż do czystego słoiczka i zalej oliwą z oliwek. Powinna całkowicie przykryć czosnek. Postaw słoik w jasnym miejscu, lecz nie bezpośrednio nasłonecznionym.

Odczekaj od 24 do 48 godzin. Po tym czasie odcedź miazgę od oleju. Olejek przelej do ciemnej buteleczki i przechowuj w ciemnym, chłodnym miejscu.

Jak używać olejku? Korzystając z zakraplacza, zapuść parę kropel olejku do zainfekowanego ucha. Pozostań z głową odchyloną na bok przez 5-10 minut. Zakrapiaj chore ucho przynajmniej 3 razy dziennie do czasu, aż objawy ustąpią.

Jeżeli ból ucha nie ustępuje, wówczas wybierz się do lekarza. Olej z czosnku jest bezpieczny i skuteczny. Jednak jeśli wystąpi podrażnienie (np. wysypka), przestań go stosować.

Olej czosnkowy możesz także stosować na trądzik, opryszczkę oraz w miejscach, gdzie włosy są przerzedzone (pobudzi je do wzrostu).

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama