Jak domowymi sposobami zwalczyć zakażenie układu moczowego?

Poniższy artykuł przedstawi ci jak skutecznie, domowymi sposobami zwalczyć zakażenie układu moczowego oraz zapobiegać jego powstawaniu w przyszłości. Jest to dolegliwość, która często występuje u kobiet, trochę rzadziej u mężczyzn, jednak w obydwu przypadkach objawy są bardzo nieprzyjemne. W aptece znajdziemy wiele produktów zawierających w swoim składzie furazydynę jednak istnieją domowe naturalne sposoby do walki z tym problemem.

Zakażenia w większości spowodowane są przez bakterie E.coli. Lecząc się konwencjonalnymi lekami możesz doprowadzić do stanu, kiedy bakterie staną się odporne na działanie leków. Zatem jak pozbyć się bakterii w naturalny sposób? Wystarczy, że wykonasz mieszaninę składającą się z czterech składników, które połączone wszystkie razem stworzą silny naturalny antybiotyk.

Wszystko czego potrzebujesz to:

- korzeń pietruszki

- cytryna ze skórką

- imbir

- oliwa z oliwek

Jak przygotować?

Posiekaj imbir, korzeń pietruszki i cytryny, a następnie umieść wszystko w blenderze i dodaj oliwę z oliwek. Blenduj, aż do uzyskania konsystencji gęstej papki, którą możesz wlać do słoika i przechowywać w lodówce. Spożywaj jedną łyżkę codziennie rano i po tym, jak zjesz całość, odczujesz poprawę przy oddawaniu moczu.

Co jeszcze możesz zrobić? Pij więcej wody- woda pomaga wypłukiwać bakterie, więc należy pić jej więcej, by przyspieszyć proces płukania. Regularnie opróżniaj pęcherz- nigdy nie odkładaj na później wizyty w toalecie i nie trzymaj moczu w pęcherzu, ponieważ pomagasz bakteriom w szybszym rozmnażaniu.

Pij herbatę z pietruszki ponieważ jest ona produktem moczopędnym oraz przyspiesza procesy gojenia. Przygotuj sobie herbatkę z suszonej pietruszki i zażywaj ją regularnie. Jedz ogórki- zawierają dużo wody, więc są idealnym warzywem do oczyszczania pęcherza. Pij sok żurawinowy- jest on od dawna stosowany jako środek przeciwko zakażeniom układu moczowego, lecz wbrew przekonaniom, nie jest on w stanie wyeliminować bakterii e.coli, lecz pomaga zapobiegać gromadzeniu się bakterii na ścianach pęcherza. Unikaj na ten czas spożywania kofeiny, czekolady i owoców cytrusowych, ponieważ mogą one powodować podrażnienie pęcherza i pomóc bakteriom przenikać głębiej. Ponadto produkty te mogą zwiększać kwasowość moczu co może spotęgować ból przy oddawaniu moczu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama