Reklama

Jak domowymi sposobami pozbyć się zapalenia nerwu wzrokowego?

Zapalenie nerwu wzrokowego jest najczęstszą przyczyną utraty wzroku. Ze schorzeniem tym łączy się ból głowy, nudności, gorączka, zmniejszone pole widzenia i zaburzenie widzenia kolorów. Zapalenie nerwu może być wynikiem zakażenia wirusowego, bakteryjnego czy grzybiczego. Poza tym może być także spowodowane urazem siły zewnętrznej i głębokiego urazu. Jeśli bolą cię oczy, nie trać czasu i idź do lekarza. Po uzyskaniu właściwej diagnozy, możesz wspomóc leczenie domowymi środkami. Znajdziesz je w dalszej części artykułu.

Reklama

Jęczmień

Jęczmień może być stosowany w leczeniu zapalenia nerwu. Jak przygotować jęczmień? Wystarczy pół szklanki jęczmienia zalać połową szklanką wody i zagotować. Gotuj jęczmień na ogniu, aż objętość wody zmniejszy się do około ¼. Następnie przecedź wywar, dodaj połowę szklanki soku z limonki i pół szklanki maślanki. Wszystko wymieszaj i wypij.

Jabłka

Jabłka są także przydatne w leczeniu zapalenia nerwu. Dołącz je do swojej codziennej diety, a efekty szybko będą widoczne.

Witaminy z grupy B

Pokarmy, które są bogate w witaminy B mogą być bardzo pomocne w leczeniu. W niektórych przypadkach produkty bogate w witaminę B12 mogą przynieść ulgę i to w bardzo krótkim czasie. Szukaj witamin z grupy B w produktach takich jak małże, ryby, sery, jajka, jogurty, mleko, kraby, homary, maślance i chudym kurczaku.

Sok z marchwi i szpinaku

Wypicie pół litra soku z marchwi i szpinaku został uznany za najbardziej wartościowy i skuteczny środek w leczeniu zapalenia nerwu wzrokowego.

Jogurt

Witamina B1 i B12 są wytwarzane za pomocą określonych bakterii. Jogurt działa jak katalizator do wytwarzania takich bakterii w jelicie. Witaminy te są skuteczne w leczeniu i jogurt powinien znaleźć się w codziennym menu.

Buraki

Buraki są pełne niektórych niezbędnych witamin i kwasów, które działają korzystnie na zapalenie nerwu wzrokowego. Gotowane buraki powinny często gościć na twym talerzu, jeśli cierpisz na zapalenie nerwu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama