Reklama

Jak domowym sposobem leczyć zaćmę?

Według wielu lekarzy okulistów, zaćma jest spowodowana przez coś, co nazywa się stresem oksydacyjnym. Nagromadzenie wolnych rodników sprawia, że soczewka oka staje się mętna a wzrok pogarsza się. Przeciwutleniacze mogą odwrócić stres oksydacyjny i pozbyć się wolnych rodników. Dlatego substancje odżywcze są niezbędne dla odwrócenia zaćmy. Poniżej znajdziesz wskazówki jak leczyć zaćmę.

Reklama

Olej rycynowy

Jednym z najbardziej skutecznych naturalnych środków w leczeniu zaćmy jest olej rycynowy. Jest on bardzo bogaty w przeciwutleniacze, a zwłaszcza witaminę E, witaminę C i kwasy tłuszczowe. Wiele osób cierpiących na zaćmę osiągnęły doskonałe rezultaty stosując olej rycynowy. Jak stosować olej? Wystarczy umieścić jedną kroplę lub dwie oleju rycynowego do każdego z kącików oka, wieczorem przed pójściem spać.

Kuracja musi trwać od 3-6 miesięcy, aby zaćma zniknęła i wizja została przywrócona. Ze względów bezpieczeństwa należy używać odpowiedniego oleju, certyfikowanego i tłoczonego na zimno.

Woda kokosowa

Woda kokosowa również jest skutecznym środkiem w leczeniu zaćmy, jaskry i zwyrodnienia plamki żółtej. Woda lub sok zawiera silne przeciwutleniacze, które szybko zniszczą wolne rodniki. Zawiera również duże ilości magnezu, potasu i innych składników odżywczych, które pomagają rozluźnić soczewkę stać się ponownie przeźroczystą.

Jak stosować wodę kokosową? Wodę kokosową lub sok z kokosa musi być świeży z młodego owocu, a nie z dojrzałego owocu (to jest ważne). Używając pipety zakropić 3-4 krople wody do każdego z oczu, a następnie położyć się i przyłożyć ciepły okład na oczy. Okład pozostawić na 10 minut.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama