Reklama

Jak bezboleśnie usnąć drzazgę za pomocą sody oczyszczonej?

Będąc dzieckiem jaki i teraz jako dorośli nie możemy znieść bólu przy wyciąganiu drzazgi za pomocą igły bądź pęsety. Zabieg ten jest bolesny i wymaga dużej zręczności i cierpliwości. Może już nie trzeba będzie przechodzić tortur, jeśli istnieje bezbolesna metoda usuwania drzazg ze skóry. Poznaj sposób, dzięki któremu łatwo i bezboleśnie usuniesz drzazgę.

Reklama

Najpierw miejsce drzazgi należy obejrzeć bez dotykania go. Jeśli drzazga jest ostra, może wbić się głębiej i spowodować więcej bólu. Gdy odłamek jest kruchy, może przerwać się na mniejsze kawałki co utrudni usunięcie drzazgi. Po obejrzeniu miejsca, umyj i osusz dłonie. Nie wyciągaj drzazgi poprzez jej wyciskanie z rany lub przez ocieranie o inną powierzchnię, może to wywołać ból.

Teraz, gdy już pewien kształtu i wielkości drzazgi, możesz zastosować sposób, który bezboleśnie ją usunie. Soda oczyszczona sprawdzi się tutaj doskonale. Soda oczyszczona sprawi, że skóra spuchnie i wypchnie drzazgę ze skóry.

Jak przygotować i zastosować sodę?

Do ¼ łyżeczki sody dodaj wody, tak by powstała gęsta, jednorodna pasta. Posmaruj pastą miejsce wbicia drzazgi i zabandażuj je. Upewnij się, że opatrunek nie zostanie naruszony przez następne 24 godziny. Usuń bandaż i sprawdź, czy drzazga nadal pozostaje w skórze czy jest na wierzchu. Jeśli pozostaje nadal w skórze powtórz procedurę raz jeszcze. Gdy będzie to konieczne przeprowadź zabieg przez 3-4 dni.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama