Reklama

Herbata – naturalny sposób na wyleczenie zapalenia spojówek

Co robisz, kiedy twoje dziecko budzi się z czerwonym, swędzącym, opuchniętym i łzawiącym okiem? Albo co gorsza, z dwoma zapuchniętymi oczami? Zanim zdradzimy sposób leczenia, wyjaśnijmy, na czym polega problem. Jak pewnie się domyślasz, objawy wskazują na zapalenie spojówek, które jest nie tylko nieprzyjemną, lecz także zaraźliwą chorobą. Są 3 rodzaje zapalenia spojówek. Zapalenie spojówek jest to stan zapalny wewnętrznej warstwy powieki, pokrywającej również część gałki ocznej. Istnieją 3 rodzaje tej dolegliwości:

Reklama

Wirusowe zapalenie spojówek

Wirusowe zapalenie spojówek zazwyczaj dotyczy tylko jednego oka oraz wewnętrznej jego części. Wytwarza się w tym przypadku również wodnista wydzielina.

Bakteryjne zapalenie spojówek

Bakteryjne zapalenie spojówek dotyczy obu oczu, a wydzielina jest gęstsza oraz ma żółto-zieloną barwę.

Alergiczne zapalenie spojówek

Zapalenie spojówek może być także spowodowane reakcją alergiczną.

Zapalenie spojówek jest zaraźliwe, dlatego należy porządnie myć ręce, unikać dzielenia się ręcznikami oraz dotykania oczu rękami, co jest bardzo trudne w przypadku dzieci.

Przepis:

  • 1. Zaparz torebkę czarnej herbaty
  • 2. Pozwól, aby parzyła się ona przez kilka minut w gorącej wodzie
  • 3. Wyjmij torebkę ze szklanki, ale jej nie wyciskaj
  • 4. Pozostaw ją do wystygnięcia, tak, aby nadal była ciepła, lecz nie gorąca. Pamiętaj, że okolice oczu są bardziej wrażliwe niż inne miejsca.
  • 5. Połóż torebkę herbaty na zainfekowanym oku i pozostaw ją na minimum 5 minut. Dziecko może leżeć na kanapie z podłożonym pod szyją ręcznikiem, tak, aby herbata nie spływała na ubranie czy sofę. Jeśli dziecko na to pozwoli, herbatę możesz trzymać od 15 do 20 minut. Od czasu do czasu można wycisnąć torebkę na oko. Nie przejmuj się, jeśli herbata dostanie się do oczu, ponieważ przyspieszy to jeszcze bardziej proces leczenia.
  • 6. Zabieg ten powtarzaj 3-4 razy w ciągu dnia, dopóki nie miną objawy. Zazwyczaj po pierwszym dniu można zauważyć dużą poprawę.

Herbata pomaga usunąć wydzielinę z oczu oraz podrażnienie i opuchliznę, dzięki niwelowaniu infekcji.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama