Reklama

Domowy sposób na uciążliwy trądzik

Trądzik może być uciążliwą dolegliwością w każdym wieku. Wbrew ogólnym przekonaniom, nie jest to problem jedynie wieku dorastania. Nawet dorosłe osoby mogą cierpieć z powodu trądziku. Przyczyny są różne jak i metody leczenia. Nie wszystkie są jednak skuteczne. Jeżeli wypróbowałeś już wiele sposobów, ale trądzik znów wraca, to wypróbuj ten domowy sposób. Dokładny przepis znajdziesz poniżej.

Kluczem do sukcesu jest tu skórka z banana. Już sam owoc ma wiele korzyści zdrowotnych. Skórka również może ci posłużyć. Ważne jest, aby były to organiczne banany, uprawiane bez dodatków pestycydów. Wybieraj zawsze te mocno dojrzałe, dla lepszego efektu.

Na początku, oczyść wewnętrzną część skórki z resztek miąższu, a następnie pocieraj nią skórę przez około 10 minut. Kiedy skórka zacznie czarnieć, wymień ją na nowy kawałek. Metoda ta jest skuteczna w przypadku zarówno łagodnego jak i ostrego trądziku.

Ważne jest, aby po całym zabiegu nie myć skóry, ponieważ utracisz wszystkie właściwości skórki. Już po pierwszym zastosowaniu zauważysz poprawę stanu skóry jednak na całkowite wyleczenie musisz poczekać do kilku tygodni. Cała procedura jest jednak warta wypróbowania, ponieważ używasz jedynie naturalnych składników, a więc nie musisz obawiać się o podrażnienia skóry czy alergie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama