Reklama

Domowy sposób, aby oczyścić tętnice i chronić serce

Choroby serca dotykają coraz większą liczbę ludzi na całym świecie. Ciągły stres, szybkie tępo życia, niezdrowa dieta i brak snu wpływają na nasze zdrowie w bardzo negatywny sposób. Wysokie ciśnienie krwi prowadzi do rozciągnięcia się naczyń krwionośnych i ścian tętnic, które nie wracają do pierwotnego kształtu. Nadmierne rozciągnięcie naczyń krwionośnych może zwiększyć ryzyko cholesterolu, który jest niebezpieczny dla życia. Tłuszcz, który jest w naszej diecie, wpływa na podwyższony poziom złego cholesterolu, dlatego ważne jest, aby dieta była zbilansowana i zawierała dużo warzyw i owoców.

Reklama

Jeśli dieta będzie składała się głównie z tłuszczu, to z czasem zacznie on osiadać na ścianach tętnic powodując miażdżycę. Tętnice, które są zatkane, to tykająca bomba w naszym ciele, organizm próbując się bronić naprawia drobne pęknięcia po przez formowanie skrzepów krwi, które niestety mogą dodatkowo przytkać tętnicę.

Zdrowa dieta, bogata w żywność o niskiej zawartości tłuszczu, może uchronić nas przed problemami z sercem. Spożywanie pokarmów bogatych w błonnik oraz witaminy i minerały zapobiega gromadzeniu się złego cholesterolu. Warto od czasu do czasu przygotować sobie pyszny napój, który pozwoli oczyścić tętnicę i chronić serce przed niebezpieczeństwem.

Składniki potrzebne do przygotowania napoju:

- dwie łyżeczki świeżo starego imbiru

- jedna filiżanka rodzynek

- cztery łyżeczki zielonej herbaty

- jeden litr wody

- dwie łyżki miodu

Sposób przygotowania:

W garnuszku gotujemy wodę na małym ogniu i wsypujemy filiżankę rodzynek. Po 10 minutach ściągamy naczynie z ognia i dodajemy zieloną herbatę, miód i imbir. Po połączeniu wszystkich składników, przykrywamy garnuszek przykrywką i owijamy garnek w materiał, aby trzymał ciepło. Napój odstawiamy na 8 godzin i pijemy dwa razy dziennie przed jedzeniem około 150 - 200 ml odcedzonego napoju.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama