Reklama

Domowe sposoby w leczeniu zespołu policystycznych jajników

Zespół policystycznych jajników to niestety znana przypadłość wielu kobiet i dziewcząt. Niewłaściwa dieta i stres współczesnego świata przyczyniają się do zaburzeń hormonalnych w delikatnym kobiecym organizmie. Zmęczenie, depresja, zły stan skóry, nieregularny cykl menstruacyjny to tylko niewielka część problemów, które towarzyszą kobietom z zespołem policystycznych jajników. Na szczęście są naturalne środki, które mogą pomóc. Poznasz je w dalszej części artykułu.

Reklama

Zespół policystycznych jajników nie jest chorobą, to są objawy, które mogą wskazywać na poważne problemy z tarczycą, trzustką, wątrobą oraz duże prawdopodobieństwo otyłości i niepłodności. Warto zwrócić uwagę na dietę, zrezygnować z cukru w każdej formie.

Warto również zastosować proste i naturalne środki. Jednym z nich jest napar z mięty oraz ostropestu plamistego. Taki napar pomoże zmniejszyć ilość męskich hormonów – androgenów. Zaleca się zrezygnować z kawy i zastąpić ją miętowym naparem, a hormony powinny unormować się po 2 miesiącach spożywania.

Drugim naturalnym sposobem jest nalewka z zielonych orzechów włoskich. Przygotuj 10 zielonych orzechów i pokrój je na ćwiartki. Przełóż do słoika, zasyp cukrem, a na koniec zalej wódką tak, by zakryła orzechy. Zamknij szczelnie słoik i odstaw na 2 tygodnie w chłodne miejsce. Należy zażywać od 1 do 4 łyżek nalewki dziennie (rozcieńczonej w wodzie).

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama