Reklama

Domowe sposoby na walkę z chorobą refluksową przełyku

Choroba refleksowa przełyku, inaczej zwana zgagą to bardzo uciążliwe i przykre odczucie pieczenia w przełyku. Skutkami choroby refluksowej żołądka najczęściej są gazy, nudności, wzdęcia, ból brzucha oraz kwaśny smak w ustach. Najlepszą alternatywą są środki dostępne w aptece bez recepty oraz zmiana stylu życia i zdrowa dieta. Domowe sposoby na zgagę:

Reklama

Jedz mniejsze porcje posiłków

Duże porcje jedzenia sprawiają, że proces trawienia jest spowolniony. Jedzenie mniejszych porcji posiłków, zwłaszcza w godzinach wieczornych pomoże w lepszym trawieniu i zapobiegnie powstawaniu niepotrzebnych gazów w przełyku.

Kontroluj swoją wagę

Zbyt duża waga naszego ciała i rozciągnięty żołądek może powodować nacisk na przewód pokarmowy. Konieczne jest, aby osoby mające problem ze zgagą, zgubiły kilka zbędnych kilogramów i starały się kontrolować swoją wagę.

Żuj nasiona kopru

Żucie nasion kopru kilka razy dziennie, pomaga redukować kwasowość i zgagę. Koper możemy również dodawać do herbaty i pić dwa lub trzy razy dziennie, aby załagodzić objawy zgagi.

Pij herbatę z imbirem

Herbata z imbirem może pomóc w trawieniu niektórych pokarmów oraz zapobiegać nadmiernej produkcji kwasu żołądkowego.

Pij herbatę z miętą

Mięta ma właściwości kojące i chłodzące, które w skuteczny sposób uspokajają nasz żołądek. Około osiem liści mięty dodanej do herbaty może znacznie zmniejszyć problem niestrawności w żołądku.

Pij sok z kapusty

Sok z kapusty idealnie nadaje się na problemy ze zgagą. Regularne picie soku z kapusty pomoże pozbyć się problemu nawracającej zgagi. Pamiętaj jednak, aby wypić szklankę soku z kapusty na pusty żołądek!

Pij mleko

Mleko zatrzymuje produkcje kwasów i gazów w żołądku, dlatego jest polecane osobom mającym problem z nawracającą zgagą.

Jedz migdały

Migdały znane są ze swoich drogocennych właściwości, które hamują namnażanie kwasów żołądkowych. Jedzenie kilku migdałów dziennie, pomaga wyeliminować problem zgagi na długo.

Stosuj ocet winny

Ocet winny pomaga zmniejszyć ilość nagromadzonego kwasu w żołądku, a tym samym zapobiega powstawaniu zgagi. Ocet idealnie nadaje się do wypicia przed posiłkiem, do szklanki wody dodajemy jedną łyżeczkę octu i wypijamy.

Dodawaj aloes do herbaty

Roślina ta ma właściwości lecznicze, które łagodzą objawy zgagi. Aloes pomaga likwidować gazy nagromadzone w przewodzie pokarmowym oraz przyczynia się do regulacji procesu trawienia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama