Reklama

Domowe sposoby na pozbycie się owsików

Owsica to infekcja często spotykana u dzieci między 5 a 10 rokiem życia. Wywołują ją owsiki ludzkie, białe robaki osiągające rozmiar ok. 1 cm, które dostają się do organizmu przez połknięcie lub wdychanie jaj. Z jamy ustnej pasożyt dostaje się do jelita grubego, gdzie żywi się treścią pokarmową. Najczęstsze objawy owsicy to swędzenie i wysypka w okolicy odbytu, bóle brzucha, nudności, zaburzenia snu spowodowane swędzeniem. Istnieją pewne domowe sposoby, by pozbyć się nieproszonego gościa z naszego organizmu. Oto produkty, które warto wypróbować:

Reklama

Kokos

Kokos skutecznie zwalcza owsiki, a do tego z pewnością posmakuje dziecku. Rano wystarczy podać łyżkę świeżego mleka kokosowego, a po 3 godzinach łyżeczkę oleju rycynowego. Kurację kontynuować aż do całkowitego pozbycia się owsików.

Ekstrakt z pestek grejpfruta

Można go uzyskać w domu, krusząc pestki świeżego grejpfruta w blenderze. Grejpfrut pomaga w utrzymaniu zdrowego stanu jelit. Ekstrakt można też kupić w sklepie ze zdrową żywnością.

Piołun

Piołun to jeden z najlepszych naturalnych sposobów na pozbycie się owsika ludzkiego. Zawiera substancje aktywne, które osłabiają błony komórkowe pasożytów, co prowadzi do ich uśmiercania. Kuracja piołunem jest bardzo prosta, wystarczy pić herbatę z liści rośliny co 3 godziny.

Czosnek

Surowy czosnek to bardzo skuteczna broń przeciwko owsikom. Zgnieciony ząbek czosnku wystarczy dodać to jedzenia. Można też przygotować pastę z kilku ząbków czosnku i smarować nią okolice odbytu. Zwalczy to robaki i złagodzi swędzenie.

Marchewka

Surowa marchewka to skuteczny środek na odrobaczanie. Można ją jeść surową lub przygotować świeży sok z marchewki z odrobiną miodu.

Kora wierzby białej

Jest bogata w kwas salicylowy, który posiada właściwości umożliwiające walkę z owsikami. Można wykorzystać ekstrakt z kory wierzby białej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama