Reklama

Domowe sposoby na podagrę

Podagra pojawia się, kiedy kwas moczowy krystalizuje się w stawach i powoduje tarcie oraz uszkodzenie stawów przy normalnej aktywności ruchowej. Skutki tego schorzenia w postaci okropnego bólu i osłabienia nie muszą na stałe towarzyszyć choremu. Istnieją naturalne sposoby na rozpuszczenie skrystalizowanego kwasu moczowego i jego bezpieczne wydalenie w moczu. Poniżej opisano trzy najskuteczniejsze metody.

Reklama

Nawadnianie

Może się to wydawać zbyt proste, ale picie odpowiedniej ilości wody może zapobiec gromadzeniu się kryształków kwasu moczowego u stawach. Zazwyczaj kwas moczowy znajduje się w organizmie w nieszkodliwej ilości, bo duża jego ilość jest wydalana wraz z moczem. Jednakże, jeśli organizm nie jest właściwie nawodniony, dana osoba może nie oddawać moczu wystarczająco często, przez co kwas moczowy utrzymuje się w organizmie dłużej niż powinien. Taki zatrzymany kwas moczowy rozpoczyna proces krystalizacji, który wpływa na wiele układów w naszym organizmie, a także na właściwe funkcjonowanie stawów.

Aby zapobiec odwodnieniu należy pić odpowiednią ilość wody proporcjonalnie do wagi naszego ciała: co najmniej 30 ml na każdy kilogram masy ciała.

Sok wiśniowy

Sok wiśniowy zyskał w ostatnich latach sławę, jako skuteczny sposób zapobiegający odkładaniu się brzusznej tkanki tłuszczowej. Czy rzeczywiście ma takie działanie, nie wiadomo. Wiadomo jednak, że sok ten od dawna jest stosowany, jako ludowy sposób na objawy podagry.

Sok wiśniowy zawiera składniki chemiczne, które łączą się z kwasem moczowym i są dostarczane wraz z porcją płynu do pęcherza, a następnie skutecznie wydalane z organizmu. Osoby stosujące leczenie z zastosowaniem soku wiśniowego zauważyły u siebie poprawę już po kilku tygodniach. Sok wiśniowy (naturalny, niesłodzony) można znaleźć pod różną postacią w sklepach ze zdrową żywnością i w specjalnych marketach.

Sok z ogórka

Sok z ogórka to wspaniały lek na gromadzenie się kwasu moczowego w organizmie. Najlepiej jest samodzielnie wycisnąć sok z ogórka, ale osoby, które nie chcą sobie tym zaprzątać głowy znajdą gotowy sok, który w swoim składzie zawiera ogórek.

Sok z ogórka działa podobnie jak sok wiśniowy. Enzymy w nim obecne rozbijają kryształki kwasu moczowego i pozwalają im z łatwością wydostać się z organizmu wraz z moczem. Wypicie soku z ogórka jest bardziej skuteczne niż zjedzenie samego ogórka, ponieważ w mniejszej objętości można dostarczyć organizmowi więcej enzymów i składników odżywczych.

Składniki na koktajl rozbijający kryształki kwasu moczowego:

1 średniej wielkości ogórek

2 gałązki selera naciowego

Plasterek cytryny

1 niewielki kawałek korzenia imbiru

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama