Reklama

Domowe sposoby na nudności

Nudności to nieprzyjemna dolegliwość, która może spotkać każdego z nas. Przyczyną mdłości często bywa zatrucie pokarmowe, grypa jelitowa czy zwykłe przejedzenie. Rzadziej ich źródłem jest choroba np. migrena, zapalenie wyrostka robaczkowego, wrzody lub choroba lokomocyjna. Na poranne mdłości często skarżą się także kobiety w ciąży. W większości przypadków nudności można zwalczyć domowymi sposobami.

Reklama

Imbir

Imbir jest naturalnym i bezpiecznym środkiem na nudności. Ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne oraz korzystnie wpływa na procesy trawienne. Można go przyjmować w postaci herbaty, cukierków lub kapsułek. Warto również przygotować napar: 2-3 plasterki imbiru wrzucić do wrzącej wody, dodać łyżeczkę miodu i trochę soku z cytryny, a następnie wypić gorący napój. Skuteczne jest także żucie plasterków świeżego imbiru. Bezpiecznie mogą go stosować kobiety w ciąży.

Zioła

Kolejnym sposobem na złagodzenie mdłości są zioła, takie jak melisa, rumianek, czy mięta pieprzowa. Zioła te mają właściwości kojące i uspakajające oraz wspomagają trawienie. Jak ich używać? Trzeba zaparzyć herbatę, korzystając z gotowych mieszanek i wypić po przestudzeniu. Można też do zwykłej herbaty dodać np. kilka zmiażdżonych świeżych listków mięty. Skuteczne będzie również wdychanie zapachu olejku eterycznego np. miętowego.

Cytrusy

Na problemy z nudnościami pomogą także cytrusy. Najlepiej sięgnąć po cytryny, limonki lub mandarynki. Już sam zapach podziała na nas orzeźwiająco, wystarczy obrać owoc ze skórki, przekroić i wdychać. Można także użyć olejku eterycznego o zapachu któregoś z cytrusów. Na mdłości pomoże też sok z cytryny – najlepiej dodać go do wody lub herbaty, a następnie pić napój małymi łyczkami.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama