Reklama

Domowe sposoby na kamicę nerkową

Kamień lub kamienie znajdujące się w nerkach mogą nie dawać żadnych objawów przez lata. W tym czasie powoli rosną, zajmując coraz większą część nerki. To zaś może powodować tępy ból pleców, który często mylnie łączymy z kręgosłupem. Charakterystycznym objawem kamicy jest parcie na mocz, bóle schodzące w dół brzucha aż do krocza oraz ataki kolki nerkowej. Pojawiają się one, gdy kamień przemieści się z nerki do moczowodu. Pamiętaj, przy kamicy konieczny jest kontakt z lekarzem. On ustali sposób kuracji. Natomiast domowe sposoby wspomogą leczenie.

Krwawnik

W przypadku kamicy szczawianowo-wapniowej zmieszaj po 20 g kwiatu krwawnika, ziela glistnika i 120 g ziela rdestu ptasiego. Wsyp do garnka 3 łyżki stołowe mieszanki i zalej 3 szklankami zimnej wody. Po 10 godzinach zagotuj, przecedź i popijaj póki jest ciepłe.

Fiołek trójbarwny

W kamicy fosforanowo-węglowej pomoże mieszanka z ziela fiołka trójbarwnego, kwiatu wrzosu i liści mącznicy lekarskiej. Zmieszaj je w równych proporcjach. Zalej szklanką wody, gotuj 2 minuty, przecedź i pij ciepłe.

Korzeń pietruszki

Gdy cierpisz na skąpomocz lub kamicę moczową, zalej litrem wrzątku 25 g korzenia pietruszki. Gotuj przez 3 minuty. Odstaw i zaparzaj pod przykryciem przez 15 min. Pij przed posiłkami 3 razy dziennie po 1/3 szklanki.

Reklama

Jajko z koniakiem

Masz piasek w nerkach? Do kubka wbij żółtko, wsyp łyżeczkę cukru. Ucieraj, dodając po łyżeczce koniaku i soku z cytryny. Na koniec stopniowo dolewaj 150 ml oliwy z oliwek. Pij powoli małymi łykami nawet przez 30 minut. Po tym ułóż się na prawym boku i tak pozostań godzinę.

Odwar z ziemniaków

Umyj dokładnie ziemniaki. Obierz je ze skórki. Obierzyny zalej litrem wody i gotuj bez soli. Powstały odwar pij na ciepło dwa razy dziennie przed posiłkami przez trzy tygodnie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama