Reklama

Domowe sposoby na haluksy

Haluksy są nie tylko szpecące, ale również potrafią być bardzo bolesne. Chociaż ten twardy twór, który narasta wokół dużego palca wygląda jak kość, to w rzeczywistości są to złogi solne twardniejące w okolicy stawu i spychające paluch w kierunku wewnętrznym. W efekcie haluks może spowodować zmianę ustawienia pozostałych palców. Na powstawanie haluksów wpływ mogą mieć bardzo różne czynniki, takie jak grypa, dna moczanowa, dieta, metabolizm a nawet wybór niewłaściwego obuwia. Bolesna interwencja chirurgiczna wymaga długiego procesu rekonwalescencji, ale może ona rozwiązać problem jedynie tymczasowo. Jeśli chcesz na stałe pozbyć się bólu stawu, podpowiadamy naturalne sposoby niewymagające interwencji chirurgicznej.

Reklama

Organiczny przepis na pozbycie się gromadzącej się w organizmie soli

Jeden z głównych powodów, dlaczego nadmiar soli zalega w okolicy stawów jest taki, że ciągle tej soli organizmowi dostarczasz. Jeśli masz wysokosodową dietę, zauważysz u siebie nie tylko puchnięcie dłoni i stóp, ale również ból w obdarzonych haluksami stopach. Aby pozbyć się gromadzącej się w organizmie soli wystarczy pić pewną miksturę. Przepis na nią prezentujemy poniżej.

Składniki:

300 ml wody

łyżka stołowa zmielonych liści laurowych

Sposób wykonania:

Zmieszaj ze sobą wodę i liście laurowe a następnie gotuj w emaliowanym garnku przez pięć minut. Wlej otrzymaną miksturę do termosu i pozostaw na noc. Odcedź napój i popijaj go w ciągu dnia małymi łyczkami w celu oczyszczenia organizmu. Powtarzaj tę czynność przez trzy dni z rzędu, codziennie wieczorem przygotowując świeży napój na kolejny dzień. Po siedmiu dniach przerwy powtórz kurację przez trzy kolejne dni. Jeśli często oddajesz mocz, oznacza to, że sól jest usuwana i powinieneś odczuć ulgę w bólu stawów.

Pasta, która sprawi, że haluksy znikną

Jeśli poszukujesz specyfiku specjalnie dedykowanego haluksom, to istnieją naturalne składniki, które zmieszane ze sobą ukoją ból stopy, a nawet cofną zmiany w postaci haluksów. Należy smarować haluksy uzyskaną pastą, aby pozbyć się niechcianych złogów.

Składniki:

100 mililitrów 96-procentowego alkoholu

pięć dużych liści laurowych

trzy litry wody

jedna łyżka stołowa sody oczyszczonej

Sposób wykonania:

Zmieszaj liście laurowe z alkoholem i pozostaw je w temperaturze pokojowej na jeden tydzień w suchym pomieszczeniu. Namocz stopy w ciepłej wodzie z sodą oczyszczoną. Następnie wetrzyj wykonaną wcześniej organiczną pastę w haluksy. Nałóż bawełniane skarpety i połóż się w oczekiwaniu na efekty.

Wykonaj masaż z wykorzystaniem oliwy z oliwek

Kto by pomyślał, że składnik, którego używasz do przyrządzania zdrowych potraw może się okazać środkiem do walki z haluksami. Oliwa z oliwek oraz trochę delikatności mogą poprawić krążenie w twoich stopach. Masaż sprawi, że maź stawowa znowu będzie przesuwać się po powierzchni chrząstek, dzięki czemu ból nie będzie tak dotkliwy. Weź oliwę z oliwek i masuj swoje palce oraz górną część stopy przez piętnaście minut dwa razy dziennie każdego dnia. Wkrótce zauważysz, jak haluksy zmniejszają się. Wraz ze zniknięciem narośli stawy odzyskają zdrowie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama