Reklama

Domowe sposoby na grzybicę stóp

Grzybica stóp lubi o sobie przypominać szczególnie latem. Wizyty na basenie, w siłowni, korzystanie z hotelowych łazienek lub biwakowych pryszniców - wszystko to sprzyja rozprzestrzenianiu się tej infekcji. Na szczęście istnieją skuteczne domowe sposoby, które pozwolą nam pozbyć się grzybicy raz, a dobrze. Ich opis znajdziesz poniżej.

Mikstura aloesowa

Obierz z kolców dwa liście aloesu i zmiksuj je z dziesięcioma kroplami olejku do aromaterapii z drzewa herbacianego. Taką miksturę nakładaj trzy razy dziennie na miejsca objęte grzybicą. Terapia powinna trwać co najmniej dwa tygodnie.

Czosnek

Przeciśnij przez praskę trzy, cztery ząbki czosnku i taką miazgą nacieraj stopy. Wcieranie powtarzaj dwa razy dziennie przez tydzień.

Ocet jabłkowy

Gdy tylko zauważysz u siebie objawy grzybicy, zacznij pić codziennie po dwie łyżki octu jabłkowego. Sposób ten w połączeniu z metodami stosowanymi zewnętrznie zwiększa skuteczność terapii przeciwgrzybiczych.

Ekstrakt z grejpfruta

Kup w aptece lub w sklepie zielarskim ekstrakt z pestek grejpfruta. Przez dwa tygodnie, dwa, trzy razy dziennie trzeba w stopy wmasowywać kilka kropli tego ekstraktu, by mieć pewność, że po grzybicy nie zostało już ani śladu.

Czarna herbata

Przygotuj w dzbanku litr mocnego naparu z czarnej herbaty. Gdy napój stanie się bardzo ciemny i już lekko przestygnie, wlej go do miski i wymocz w nim stopy. Powtarzaj kąpiel raz dziennie minimum przez trzy tygodnie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama