Reklama

Domowe sposoby na fibromialgię

Fibromialgia jest to zespół chorobowy, charakteryzujący się uogólnionym bólem w układzie ruchu, który występuje w charakterystycznych punktach na naszym ciele. Istnieje wiele leków bez recepty, które łagodzą objawy fibromialgii, jednak badania naukowe wskazują, że dużo skuteczniej działają naturalne metody, które przynoszą ulgę na zdecydowanie dłuższy czas. Poniżej znajduje się kilka naturalnych sposobów na łagodzenie fibromialgii:

Reklama

Kurkuma

Właściwości przeciwzapalne kurkumy łagodzą objawy fibromialgii i przynoszą ulgę w bólu. Do szklanki ciepłego mleka dodajemy pół łyżeczki kurkumy i dokładnie mieszamy. Mleko z kurkumą możemy pić nawet dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem przez kilka tygodni, aby poczuć ogromną ulgę.

Sól Epsom

Sól łagodzi uczucie zmęczenia i koi obolałe mięśnie. Kąpiel w soli Epsom sprzyja wchłanianiu magnezu przez nasz organizm, który jest bardzo potrzebny do prawidłowej pracy całego ciała. Badania wykazują, że znaczny niedobór magnezu może nasilać objawy fibromialgii. Tak więc, dobrze jest napełnić całą wannę ciepłą wodą, dodać dwie szklanki soli Epsom i moczyć się przez około pół godziny. Czynność tą należy powtarzać codziennie, regularnie przez około cztery tygodnie.

Ananas

Pacjenci z fibromialgią powinni jeść dużo świeżych ananasów. Ten pyszny owoc zawiera enzymy, które pomagają leczyć objawy choroby. Bromelaina nie tylko poprawia krążenie krwi, ale również zmniejsza obrzęk i ból. Jedzenie kilku plastrów świeżego ananasa po każdym posiłku, pomaga zmniejszyć objawy fibromialgii.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy pomaga przywrócić naturalną równowagę pH organizmu. Picie rozcieńczonego octu, może złagodzić wiele objaw fibromialgii, takich jak bóle głowy, stawów, nadmierne zmęczenie oraz problemy żołądkowe. Do przygotowania napoju z octem jabłkowym potrzebujemy szklanki ciepłej wody, do której wlewamy około dwie łyżki stołowe octu jabłkowego i energicznie mieszamy. Napój możemy pić dwa, a nawet trzy razy dziennie, aby zapobiec objawom fibromialgii.

Regularny masaż całego ciała

Masaż całego ciała może w bardzo krótkim czasie złagodzić ból, który towarzyszy większości pacjentów. Badania wykazują, że osoby regularnie korzystające z usług masażystów, mniej skarżą się na objawy choroby. Tak więc, osoby cierpiące na fibromialgię powinny przynajmniej raz w tygodniu chodzić na masaż całego ciała oraz korzystać z basenów termalnych, które wygrzeją obolałe ciało i pomogą zminimalizować ból, towarzyszący chorobie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama