Reklama

Domowe sposoby na astmę

Astma to uporczywa choroba, która utrudnia nam wykonywanie codziennych czynności. Leczenie polega zazwyczaj na wziewnym stosowaniu preparatów (tzw. glikokortykosteroidów) w postaci inhalatorów. Niewiele osób wie, że ulgę w chorobie może przynieść również medycyna naturalna. Poniżej znajdziesz kilka domowych sposobów na ataki astmy.

Reklama

Róża i babka lancetowata

Do garnka z wodą wsyp 10 dkg płatków róży i 5 posiekanych listków babki. Doprowadź do wrzenia, ale nie gotuj. Dolej litr wytrawnego czerwonego wina wymieszanego z 2 łyżkami miodu. Odstaw na dobę, przecedź i pij 5 razy dziennie po łyżce stołowej.

Miodunka

Miodunka jest bogata w tzw. klej roślinny, który doskonale sprawdza się przy chorobach związanych z płucami, w tym przy astmie. Przygotuj napar: 2 łyżeczki suszonych liści zioła zalej szklanką wrzątku i odstaw na 15 min. Odcedź i odstaw, by ostygło. Pij małymi łykami trzy razy dziennie.

Olej słonecznikowy

Dwa razy dziennie ssij po 1 łyżeczce oleju słonecznikowego. Po 20 min olej wypluj, a jamę ustną dokładnie wypłucz.

Kąpiel sosnowa

Bierz kąpiele (15 min) z dodatkiem wywaru z igliwia sosnowego (garść igieł wrzuć na 2 l wrzątku, gotuj 10 minut)

Kluczowa jest dieta

Jedz dużo żółtych i pomarańczowych warzyw i owoców (papryki, pomidorów, marchwi, dyni, ananasów, moreli itp.), a także wątróbkę, ryby, żółtka jaj, masło, sery, nać pietruszki. Ogranicz ostre przyprawy. Pij napary z mięty i melisy.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama