Reklama

Domowe rozwiązania na blizny po trądziku

Trądzik może pojawić się w każdym wieku. Oczywiście nikt nie chce aby przytrafił się właśnie jemu. Pryszcze na twarzy, plecach czy dekolcie nie są przecież estetyczne. O wiele gorsze są jednak blizny potrądzikowe, które mogą powstać podczas niewłaściwego usuwania trądziku. Zazwyczaj są to ciemne punkty na skórze, których ciężko jest się pozbyć. Mogą pozostać na skórze nawet kilka miesięcy. Usuwanie takich blizn nie jest łatwe, ale to nie oznacza, że jest niemożliwe. Jeżeli masz odrobinę cierpliwości i systematyczności, z łatwością możesz pozbyć się blizn zarówno z twarzy jak i pozostałych części ciała. A oto kilka domowych sposobów, które ci w tym pomogą.

Sok z cytryny

Aby zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych najlepiej użyć soku z cytryny. Jest to doskonały domowy sposób, który możesz stosować bezpośrednio na odbarwienie. Weź kilka kropli soku z cytryny na wacik kosmetyczny i przecieraj nim zmienioną skórę. Ograniczy to zaczerwienienie i odbarwienie skóry, a także pozostawi ją świeżą. Cytryna ma odczyn kwaśny, może więc zadziałać jak delikatny piling usuwając martwy naskórek. Ważne jest jednak, aby stosować sok z cytryny regularnie. Przyniesie wówczas wyczekiwane efekty.

Aloes

Aloes posiada właściwości antybakteryjne, dzięki czemu zmniejsza widoczność blizn potrądzikowych, zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii, a więc i trądziku, a także odświeża zmęczoną skórę. Warstwa ochronna skóry zostanie odbudowana i zmniejszy się występowanie infekcji skórnych. Możesz stosować krojone kawałki łodygi aloesu bezpośrednio na blizny lub użyć wydrążonego żelu. Powtarzaj ten proces 2-3 razy dziennie. Dla jeszcze lepszego efektu stosuj również kosmetyki z dodatkiem aloesu.

Mniszek lekarski

Mniszek lekarski, który zawiera bogate składniki odżywcze, które mogą zdecydowanie pomóc w zmniejszaniu widoczności blizn po trądziku. Ma zdolność do detoksykacji skóry z niebezpiecznych hormonów i toksyn. Możesz dodać suszony mniszek lekarski do gotowanej żywności lub stosować go w postaci tabletek do 3 razy dziennie przez nieprzerwany okres 6 miesięcy.

Olejek lawendowy

Olejek lawendowy ma silne właściwości bakteriobójcze, dzięki czemu leczy trądzik, ale również łagodzi podrażnioną skórę. Stosując go na blizny po trądziku zmniejszysz ich widoczność i z łatwością pozbędziesz się problemu. Uszkodzona skóra będzie stopniowo ustępować miejsca rosnącej nowej warstwie. Można na przykład dodać kilka kropli olejku lawendowego do swojego kremu i zastosować go na noc. Kontynuuj tę kurację przez 6-12 miesięcy, a uzyskasz pozytywne efekty.

Korzeń łopianu

Posiadający silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne korzeń łopianu jest doskonałym ziołem na zmniejszanie i usuwanie blizn potrądzikowych. Może wyeliminować toksyny z twojego organizmu, a także wzmocnić odporność i pobudzić krążenie krwi. Łagodzi również infekcje bakteryjne, które utrudniają gojenie się ran i blizn.

Możesz przygotować herbatę z łopianu lub wziąć go w formie kapsułki. Kuracja trwa około 3 tygodnie. Po tym czasie będziesz mógł zaobserwować pierwsze zmiany.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama