Reklama

Domowe metody na zatrucie pokarmowe

Zatrucie pokarmowe dopada nas nagle i to zazwyczaj w najmniej odpowiednim momencie. Niezależnie od tego czy znajdujesz się w domu, czy jesteś w podróży, ulgę przyniosą ci naturalne, domowe metody. Stosując wymienione poniżej sposoby szybko pokonasz mdłości, biegunkę, zaparcia oraz niestrawność. Większość z wymienionych poniżej składników na pewno masz już w swojej kuchni.

Reklama

Na mdłości i wymioty

Pomaga żucie plasterka imbiru. Przy wymiotach można wspomóc się napojem: zetrzyj 2-3 cm kłącza imbiru, zalej szklanką gorącej wody. Gdy napar nieco przestygnie, dodaj sok z 1/2 cytryny, lekko osłódź miodem, pij małymi łyczkami.

Przy biegunce

Napój, który pomoże uzupełnić tracone elektrolity i glukozę: w 1 litrze ciepłej przegotowanej wody rozpuść 8 łyżeczek cukru i łyżeczkę soli. Popijaj często małymi łykami. Powstrzymaj się od jedzenia.

Przy zaparciach

Do 2 łyżek dobrej jakości oliwy z pierwszego tłoczenia dodaj odrobinę soku z cytryny. Pij miksturę codziennie na czczo przed śniadaniem.

Na niestrawność

Zmieszaj i zmiel po łyżce siemienia lnianego, korzenia goryczki i prawoślazu, nasion kozieradki i anyżu. Zażywaj pół łyżeczki, popijając wodą mineralną.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama