Dlaczego trądzik pojawia się na różnych częściach ciała?

Trądzik to nie tylko problem nastolatków, ale może dotknąć osoby w każdym wieku. Krostki i pryszcze najczęściej pojawiają się na twarzy i są niewątpliwie najgorsze, ale często występują na innych częściach ciała. Miejsce występowania trądziku najczęściej związane jest z niezdrowymi nawykami. Poznaj najczęstsze powody występowania trądziku.

Plecy

Trądzik na plecach może przybierać różne formy od drobnych krostek do dużych cyst. Najczęstszym powodem występowania trądziku na tej części ciała są kremy, produkty na bazie olejów, preparaty przeciwsłoneczne. Trądzik na plecach może powstać w wyniku noszenia plecaka czy tez obcisłych nieoddychających ubrań. Aby pozbyć się trądziku najpierw zmień nawyki a dopiero później skonsultuj się z dermatologiem. Dobre efekty w leczeniu trądziku przynosi stosowanie kwasu salicylowego.

Skóra głowy

Pojawiający się pryszcz na skórze głowy co prawda jest mniej widoczny niż na twarzy, ale jest tak samo bolesny i denerwujący. Trądzik, który pojawia się na skórze głowy może być wywołany uczuleniem na produkty do mycia włosów. Może też powstać od wysokiej temperatury otoczenia oraz łupieżu. Aby pozbyć się łupieżu ze skóry głowy starannie dobieraj kosmetyki do pielęgnacji włosów.

Pośladki

Trądzik na pośladkach powstaje najczęściej pod wpływem ciepła i wilgoci. Może powstawać w wyniku noszenia obcisłych ubrań, a także być efektem uczulenia na kremy i balsamy lub detergenty zawarte w środkach piorących. Aby zapobiec powstawaniu trądziku na pośladkach należy nosić luźną, oddychającą bieliznę i wyeliminować z użycia alergenne kosmetyki i proszki do prania.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama