Reklama

Czy medyczna marihuana może pomóc w walce z depresją?

Niedawno przeprowadzone badania dostarczyły dość nieoczekiwanych dowodów wskazujących na to, że przewlekła depresja, która jest związana ze stresem, może być całkowicie wyleczona dzięki medycznej marihuanie. Podstawowym celem badań była substancja, która potrafi stymulować nasz mózg, a w odpowiedniej ilości znajduje się w marihuanie. Substancja ta jest bezpośrednio związana z odczuwaniem bólu, zmianami nastroju, możliwością zapamiętywania oraz kontrolowania emocji, funkcji poznawczych, a nawet głodu.

Reklama

Na co wskazują badania

Naukowcy odkryli również, że osoby narażone na przewlekły stres, są obarczone większym ryzykiem zachorowania na depresję. Medyczna marihuana może pomóc naprawić szkody, jakie wyrządził w naszym organizmie stres. Dodatkowo przyczynia się do stabilizacji nastroju oraz jest w stanie z łatwością wyleczyć chorego na depresję. Badania prowadzone nad medyczną marihuaną dostarczyły wielu nowych odpowiedzi na ciągle zadawane pytanie: jakie korzyści medyczne obejmuje marihuana?

Zdrowie psychiczne a medyczna marihuana

Okazuje się, że jest w stanie stymulować nasz mózg oraz pozytywnie wpływać na nasze zdrowie psychiczne. Jednak leczenie oraz dawki leku muszą być odpowiednio dobrane do każdego z osobna. Leczenie przewlekłego bólu, stresu, niepokoju, objawów stresu pourazowego mogą zostać całkowicie wyleczone dzięki zastosowaniu odpowiedniej dawki medycznej marihuany. Jak się okazuje, stres okazał się być jedną z głównych przyczyn, dla którego ludzie palą marihuanę. Oczywiście składnik, który występuje w marihuanie może wpłynąć na ból, jednak jego podstawowym zadaniem jest pomoc w usunięciu uczucia lęku, napięcia i stresu.

Zalety medycznej marihuany

Uważa się, że CBD ma szereg zalet, a jedną z nich jest niepsychoaktywne działanie. Jednak przykładowo chorym na padaczkę, z zaburzeniami odżywiania lub rakiem podaje się marihuanę z wysokim poziomem THC. Chorzy, którzy przyjmują medyczną marihuanę z THC, mają ciągłe poczucie euforii oraz szczęścia. Niestety stan ciągłej euforii może prowadzić do szybkiego uzależnienia.

Dla tych osób, które szukają skutecznego leku na lęk oraz depresje, będą musieli niestety poczekać, ponieważ w naszym kraju póki co medyczna marihuana jest niedostępna.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama