Reklama

Czy aloes pomaga zwalczać trądzik?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z uniwersalnego działania aloesu. Aloes jest składnikiem odżywczym, który naładowany jest ogromnie dużą ilością witamin i minerałów, a konkretnie jest ich ponad 200 ! oraz występuje w prawie 400 różnych odmianach, a każda z nich ma swoje unikalne zalety. Aloes posiada wiele zalet stosowanych od lat na całym świecie m. In. jako środek na oparzenia, trądzik i inne.

Reklama

Jak wybrać najskuteczniejszy Aloes do walki z trądzikiem?

Na rynku spotkać możesz wiele kremów, balsamów czy żeli, których składnikiem jest aloes, a tak naprawdę w większości z nich procentowa obecność aloesu jest bardzo niewielka, co nie pozwala wykorzystywać jego cudownych właściwości. Część z tych produktów nawet jeśli zawiera trochę więcej aloesu w swoim składzie, to jest to ekstrakt pozyskany z zewnętrznej części liścia lub całego liścia, co jest osłabieniem jego ogólnych korzyści, ponieważ składnik jakim jest acemannan znajduje się głównie w wewnętrznej części liścia.

Warto wspomnieć p tym, że wiele produktów do pielęgnacji skóry zawiera w sobie chemikalia, które mogą zrobić więcej szkód niż przynieść pożytku, dlatego polecam Ci ograniczyć się do stosowania produktów z naturalnych składników, które w dużej części możesz wykonać samodzielnie. Jeśli chodzi o pielęgnacje skóry, aloesowe suplementy działają równie dobrze jak maści lub nawet lepiej. Chociaż połknięcie kapsułki wydaje się zbyt proste by złagodzić skutki trądziku, to dostarcza kluczowe składniki odżywcze, które wspomagają gojenie od wewnątrz co pomaga leczyć istniejący trądzik, a także zmniejsza ryzyko powstawania kolejnych skaz.

Hodowla własnego aloesu

Jest bardzo wielu ludzi, którzy hodują różne gatunki aloesu, by później wykorzystać go do wytworzenia różnego rodzaju mikstur. Hodowla aloesu absorbuje wiele czasu i potrzebuje naprawdę wiele uwagi, ponieważ ciężko jest w warunkach domowych wyhodować dany gatunek zachowując wszystkie jego cechy, a co za tym idzie nie wiesz jaką dokładnie zawartość acemannanu zawiera Twoja roślina. Jeśli bierzemy pod uwagę wspieranie zdrowia, zarówno wewnętrznego jak i zewnętrznego to aloes jest doskonałym wyborem, lecz jeśli masz dzieci lub zwierzątka, musisz zachować szczególną ostrożność ze względu na ostre kolce tej roślinki.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama