Reklama

Cztery naturalne sposoby na zwiększenie liczby płytek krwi

Niska liczba płytek jest bezpośrednio związana z procesami zachodzącymi we krwi. Płytki krwi odgrywają ważną rolę w procesie krzepnięcia krwi. Ich niedobór może prowadzić do anemii oraz trudnych do opanowania krwotoków. Przyczyną niskiej liczby płytek krwi mogą być środki stosowane w leczeniu nowotworów, nowotwory krwi lub szpiku, zakażenia bakteryjne i wirusowe szpiku, dieta uboga w witaminę B12 i kwas foliowy. Ten problem można rozwiązać w sposób naturalny, za pomocą następujących produktów.

Reklama


Dojrzała papaja


Staraj się jeść dojrzałą papaję lub pić z niej sok. Jest to skuteczny sposób na podniesienie liczby płytek krwi i owoc ten powinien znaleźć się w codziennej diecie. Do soku z papai można dodać sok z cytryny, by poprawić smak.

Dynia


Doskonałe rezultaty daje również większe spożycie dyni w codziennej diecie. Wystarczy jedna szklanka soku soku z dyni dziennie.

Liście szpinaku

Szpinak i inne warzywa zielonolistne, mają dużą zawartość witaminy K. Witamina ta wpływa ma bezpośredni wpływ na krzepliwość krwi. Ugotowane liście świeżego szpinaku zmieszaj z sokiem z pomidorów. Taka mikstura spożywana dziennie szybko poprawi kondycję krwi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama