Reklama

Ćwiczenia na ból nadgarstka

Kiedy dużo pracujesz przy komputerze, nietrudno o ból nadgarstka dłoni, w której trzymasz myszkę. Dotkliwy ból nadgarstka, obrzęk, mrowienie palców dłoni, osłabienie chwytu - te objawy świadczą o tzw. cieśni nadgarstka. Pomogą ćwiczenia – wykonuj je codziennie nawet, gdy nie odczuwasz dolegliwości. Nie owijaj chorej dłoni bandażem. Taki opatrunek to niepotrzebny ucisk, który spowalnia krążenie krwi w nadgarstku i nasila dolegliwości.

Unieś ręce

Szybką ulgę przyniesie uniesienie rąk do góry na około 30 sekund. Nadgarstki powinny się znajdować na linii czubka głowy. Gdy dłużej siedzisz przy stole lub biurku, trzymaj przedramiona oparte na blacie.

Okrężne ruchy

Wykonuj okrężne ruchy nadgarstkami. To ćwiczenie, powtarzane codziennie przynajmniej cztery razy po 10-15 sekund, poprawia ukrwienie nadgarstków i wzmacnia ich mięśnie.

Rozluźniaj dłonie

Usiądź i oprzyj jeden łokieć o blat. Staraj się odgiąć dłoń na zewnątrz najbardziej, jak możesz. Przytrzymaj ją drugą ręką przez pięć sekund, puść. Teraz zegnij dłoń do wewnątrz, przyciągnij ją do nadgarstka, przytrzymaj. Wykonaj trzy serie po 10 powtórzeń.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama