Reklama

Co znajdziemy w popularnych kremach?

Dzisiaj praktycznie każdy z nas używa kosmetyków do pielęgnacji, zarówno kobiety, dzieci, jak i mężczyźni. Najczęściej używanym kosmetykiem są zdecydowanie kremy. Jednak czy wiemy, co znajduje się w kremach, których na co dzień używamy? Większość z nas nie ma o tym pojęcia, dlatego postanowiliśmy przybliżyć najpopularniejsze składniki kremów oraz ich funkcje. Oto one.

Wazeliny i białe oleje

Jednym z najpopularniejszych składników w kremach jest wazelina, której zadaniem jest natłuścić skórę. Ma ona szerokie zastosowanie w kosmetyce ze względu na właściwości nawilżające i odżywcze. Jednak okazuje się, że łatwo może zatykać pory, sprzyjając powstawaniu wyprysków. Krem do twarzy zdecydowanie lepiej wybrać z małą ilością wazeliny. Z kolei balsam do ciała na zimę powinien mieć jej zdecydowanie więcej. W popularnych kremach spotkamy również białe oleje, które działają podobnie jak wazelina. Również natłuszczają skórę i wspomagają jej regenerację.

Woski

Kolejny popularny składnik kremów to woski, które wykorzystuje się również do produkcji świec. Być może niektórych to zdziwi, ale właśnie woski wspomagają wchłanianie kremu w skórę poprawiając jego działanie. Nie mają one natomiast wpływu na zapach kremu.

Krzemionki koloidalne

W kremach i balsamach znajdziemy również często tzw. krzemionki koloidalne. Ich zadaniem jest zespoić składniki kremu w całość. Z reguły nie mają one żadnego zapachu, ale wpływają na strukturę kremu. Dzięki nim kosmetyk zyskuje gęstą konsystencję.

Naturalne oleje

Do popularnych kremów dodawane są również naturalne składniki – na przykład oleje roślinne – ostatnimi czasy bardzo doceniane. W kosmetykach nie brakuje również naturalnych maseł czy wosków. Odpowiadają one za główne działanie kremu, na przykład – odżywcze, nawilżające, natłuszczające, itp. Ponadto, nadają kosmetykom charakterystyczny zapach.

Gliceryna i bazy mydlane

Kolejne częste składniki popularnych kremów to bazy mydlane i gliceryna. Znajdują się one zazwyczaj w kosmetykach, które mają szerokie właściwości. Na przykład jednocześnie działają nawilżająco i matująco lub przeciwzmarszczkowo i odżywczo. Gliceryna ma szereg zastosowań w kosmetyce, jak i w lecznictwie. Działa bardzo pozytywnie na skórę, a także nadaje odpowiednią konsystencję kremów i balsamów. Zdecydowanie warto stosować kosmetyki z gliceryną, chyba, że mamy na nią uczulenie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama