Reklama

Co pomaga w walce z gorączką?

Gdy walczymy z wysoką gorączką i nawet leki są już bezsilne pozostaje nam jeszcze spróbować bardziej niekonwencjonalnych metod. Mało kto ma świadomość, że w walce z wysoką gorączką pomóc nam mogą napoje takie jak kawa czy herbata. Aby szybciej pozbyć się gorączki oraz zlikwidować objawy przeziębienia możemy spróbować kilku rodzajów produktów, które pomogą zwalczyć gorączkę.

Reklama

Rosół

Każdy z nas na pewno uwielbia niedzielny rosół podawany przez mamę. Istnieje wiele rodzajów bulionu, jednak bulion z kurczaka jest szczególnie skutecznym sposobem walki z gorączką. Zjedzenie miski gorącego rosołu od razu postawi nas na nogi!

Herbata

Wiele osób nie wie, że herbata wypita na zimno czy też na gorąco może wyleczyć nas z gorączki. Odnotowano szereg pozytywnych właściwości herbaty i udowodniono, że działa na nas lepiej niż kawa. Atutem herbaty jest też to, że bardzo łatwo ją zrobić, wystarczy zagotować wodę, wrzucić saszetkę z herbatą do filiżanki i zalać.

Sok owocowy

Sok owocowy jest bardzo pomocny przy przeziębieniu i grypie. Szczególnie dobry jest sok z pomarańczy, który zawiera dużą ilość witaminy C. Sok pomarańczowy pobudza również układ trawienny i usprawnia oddawanie moczu, co pozwala na naturalne usunięcie toksyn z organizmu. Jednak pamiętajmy aby upewnić się, że sok pomarańczowy jest świeży i naturalnie wyciskany, bez dodatku substancji słodzących!

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy ma wiele korzyści i może również w bardzo skuteczny sposób obniżyć gorączkę. Idealnym rozwiązaniem będzie dodanie octu jabłkowego na przykład do sałatki.

Woda

O ile napoje owocowe czy herbata mogą pomóc nam w leczeniu gorączki, to nic w ostateczności nie będzie bardziej skuteczne niż czysta woda. Podczas gorączki, woda jest odprowadzana z komórek co powoduje, że się pocimy. Choroba może również skutkować biegunką podczas, której będziemy tracić wodę, którą w krótkim czasie musimy uzupełnić, aby nie dopuścić do odwodnienia. Pamiętajmy, że woda w trakcie gorączki powinna być priorytetem!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama