Reklama

Chcesz poprawić jakość trawienia? Zobacz, jakie to proste

Wiele osób ma problemy zdrowotne związane z ich przewodem pokarmowym. Jeśli nie dbasz o to, co spożywasz, to możesz mieć duży problem z tym, aby Twój układ trawienny zawsze działał prawidłowo. Jednak jest kilka sposobów, dzięki którym możesz pomóc mu odzyskać równowagę oraz poprawić trawienie. Kluczem do sukcesu jest utrzymanie równowagi kwasowej w żołądku. Jak nie doprowadzić do zaburzeń trawienia Kiedy w układnie pokarmowym przez dłuższy czas nasze kwasy żołądkowe są niezrównoważone, może to prowadzić do zaburzeń trawienia oraz innych przykrych konsekwencji. Odpowiedni odczyn kwasu żołądkowego jest ważny nie tylko dla samych procesów trawiennych, ale również pomaga wchłaniać składniki odżywcze, a także tworzy barierę do organizmów obcych.

Jak najszybciej odzyskać równowagę

Jeśli odczuwasz, że twój organizm źle trawi pożywienie, powinieneś jak najszybciej pomóc odzyskać mu równowagę. Podstawowe objawy takich dolegliwości to: gazy, wzdęcia,, nieświeży oddech, silny zapach potu, rozstrój żołądka, łamliwe paznokcie, biegunka, ból brzucha, niestrawiony pokarm w kale. Niewłaściwy odczyn kwasu żołądkowego może prowadzić do niedożywienia. Statystycznie około 90 procent osób produkuje zbyt mało kwasu żołądkowego. Może to być spowodowane wieloma czynnikami, między innymi nieodpowiednią dietą, nadmiernym spożywaniem alkoholu, niedoborem substancji odżywczych oraz niedostatecznym spożyciem białka - lecz to tylko kilka z możliwych przyczyn.

Niski poziom kwasu żołądkowego - skutki


Kiedy posiadamy zbyt mało kwasu w żołądku, osłabiamy obronę organizmu przed patogenami, a w dodatku rozpoczęcie trawienia w zbyt niskim pH prowadzi do niepełnego trawienia. Niski poziom kwasu żołądkowego będzie prowadził ostatecznie do negatywnych objawów, natomiast zbyt silny kwas żołądkowy działa bardzo dobrze na procesy trawienne. Typowym rozwiązaniem, na poprawienie trawienia jest uzupełnianie. Owszem, możesz przyjąć pigułkę, która na jakiś czas rozwiąże twój problem, jednak na dłuższą metę wszystko wróci do pierwotnego stanu. Lepszym sposobem rozwiązania tego problemu jest odnalezienie prawdziwej przyczyny problemu.

Czy pomaga kwas solny

Bardzo częstym uzupełnieniem w celu zwiększenia wydzielania kwasu żołądkowego jest kwas solny. Jeśli jednak przyjmujesz HCL w celu zwiększenia kwasu żołądkowego, tak naprawdę nie rozwiązujesz przyczyny problemu. Mam jednak dla ciebie dobrą wiadomość - istnieje wiele naturalnych sposobów, aby temu zaradzić. W zależności od tego, jak osłabiony jest Twój system trawienny, możesz przyjmować te środki razem z jedzeniem, które zwykle spożywasz, szczególnie jeśli jest ono ciężko strawne. Stres również negatywnie wpływa na procesy trawienne. Poniżej przedstawiam Ci kilka produktów i porad, które pomogą CI odzyskać równowagę.

Nie należy pić dużo płynów przed posiłkiem

Pijąc dużo płynów przed posiłkiem rozcieńczasz kwas żołądkowy. Ponieważ produkcja kwasu jest najwyższa do 90 minut po posiłku, najlepiej pić napoje między jednym a drugim posiłkiem, niż przed i w trakcie jedzenia.

Pij ocet jabłkowy

Jest to tani i prosty sposób na zwiększenie wydzielania kwasu żołądkowego. Dodaj jedną łyżeczkę octu jabłkowego do jednej czwartej szklanki wody lub soku i spożywaj po każdym posiłku. Pomoże Ci to w naturalny sposób unormować pH w żołądku, co w konsekwencji pomoże lepiej trawić posiłki.

Zamiast szukać drogich suplementów, które zwykle i tak wiążą się z tym, że będziesz spożywał dodatkową porcję chemii (czyli również toksyn), lepiej jest szukać naturalnych alternatyw, które nie są w niczym gorsze od syntetycznych odpowiedników.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama