Reklama

9 znaków, że powinieneś oczyścić swój organizm

Jeśli czujesz się przygaszony jest spora szansa, że to twój organizm mówi ci, że nadszedł czas, aby go oczyścić. Toksyny mają tendencję do odkładania się w organizmie. Przez to czujesz się powolny, boli cię głowa, masz problemy żołądkowe. Oto lista symptomów, które powiedzą ci, że czas na detoks.

Reklama

Bezsenne noce

Twój organizm przeprowadza w nocy szereg czynności związanych z oczyszczeniem się i przygotowaniem do kolejnego dnia. Jeśli więc zacząłeś budzić się każdej nocy i to na dodatek o tej samej porze, może być to sygnałem, że twój organizm przeładowany jest toksynami, z których wydaleniem sobie nie radzi.

Brzydki oddech

Kolejnym sygnałem, że potrzebujesz oczyszczenia jest nieprzyjemny zapach z ust. Jeśli zauważyłeś u siebie ten problem, z którym nie radzi sobie mycie zębów ani odświeżacze do ust, może to oznaczać, że twoja wątroba ma problemy z wydaleniem toksyn z organizmu.

Bóle mięśniowe i bóle stawów

Także twoje mięśnie i stawy mogą być zatrute toksynami. Jeśli regularnie odczuwasz bóle tego typu i nie potrafisz określić ich przyczyny, może to być kolejnym znakiem zanieczyszczenia organizmu.

Zmiany nastrojów

Huśtawki nastrojów to kolejna wskazówka, że organizm jest zanieczyszczony. Jeśli częściej zacząłeś odczuwać silny niepokój, masz częste spadki energii i nie odczuwasz dawnej radości życia, być może warto przyjrzeć się temu co jesz i pijesz.

Potrzebujesz kofeiny, aby przetrwać dzień

Kofeina daje tylko chwilowy zastrzyk energii, co pogłębia uczucie wyczerpania, kiedy przestanie działać. Jeśli zauważyłeś, że potrzebujesz kofeiny, aby poradzić sobie z wyzwaniami każdego dnia, nadszedł czas aby zacząć zastanawiać się nad zmianą trybu życia, diety oraz wyczyścić organizm ze szkodliwych substancji.

Zaparcia

Zaparcia mogą być wywołane gromadzeniem się toksyn w organizmie. Niestety, ta sytuacja będzie tylko pogarszać twoje problem zdrowotne, bo uniemożliwia naturalne wydalenie szkodliwych substancji przez układ pokarmowy. Zaparcia nie tylko są irytujące, mogą także wywoływać zmęczenie i bóle głowy.

Nadwrażliwość na zapach

Masz wrażenie, że zacząłeś intensywniej odczuwać zapachy? Może to oznaczać, że stałeś się wrażliwszy na chemikalia, bowiem twój organizm jest przeładowany toksynami i mówi: „Zaraz, zaraz, ja już mam wystarczająco dużo chemii w środku”.

Wysypki i uczulenia

Kiedy jesteś przeładowany toksynami, część z nich będzie wydalana przez skórę. Jeśli zacząłeś częściej cierpieć na uczulenia, wysypki czy masz opuchnięte oczy, może być to sygnał, że poziom toksyn w twoim organizmie osiągnął stan krytyczny i nie może już sobie z nimi poradzić.

Uporczywe przybieranie na wadze

Jeśli intensywnie trenujesz i pilnujesz kalorii a mimo to wydaje się, że wciąż nie możesz zrzucić nadmiaru kilogramów, może to oznaczać, że toksyny w twoim ciele wywołują zaburzenie równowagi hormonalnej. Jeśli tak się dzieje, może warto zrobić sobie przerwę w ćwiczeniach, zweryfikować dietę i zastanowić nad stylem życia, jaki prowadzisz.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama