Reklama

9 typów bólu, które związane są ze stanem emocjonalnym

Ból fizyczny związany jest bezpośrednio z naszym stanem emocjonalnym. Gdy życie czasem staje się trudne, wpadasz w emocjonalną spiralę. Emocje te mogą spowodować spadek zdrowia fizycznego, które mogą prowadzić do fizycznego cierpienia. Medycyna zachodnia zwykle pomija związek między emocjami, duchem i ciałem. Jeśli zaczniesz zwracać większą uwagę na znaki jakie wysyła ci organizm. Powiążesz doświadczenia fizyczne z emocjonalnymi i wówczas zrozumiesz swoje problemy zdrowotne. W poniższym tekście znajdziesz 9 rodzajów bólu, które są połączone z różnymi stanami emocjonalnymi człowieka.

Reklama

Następujące znak wskazują, że występują pewne trudności emocjonalne lub są wynikiem stresu.

Ból głowy

Bóle mogą być spowodowane naprężeniami w ciągu dnia. Poświęć trochę czasu na relaks i złagodzenie stresu w ciągu dnia.

Ból w szyi

Jeśli czujesz ból w szyi, być może masz problemy z wybaczaniem innym lub sobie. Kiedy czujesz ból szyi, rozważ co kochasz w innych ludziach.

Ból w ramionach

Ból barku może wskazywać, że nosisz w sobie zbyt duże obciążenie emocjonalne. Skup się na rozwiązywaniu niektórych problemów i przełóż trochę ciężaru na inne osoby w twoim życiu.

Ból w górnej części pleców

Górna część pleców oznacza, że nie masz wystarczająco dużo wsparcia emocjonalnego. Możesz czuć się niekochana i niechciana. Jeśli jesteś osobą samotną, to czas, aby wybrać się na randkę.

Ból w dolnej części pleców

Ból w dole pleców może oznaczać, że jesteś zaniepokojony pieniędzmi. To może być dobry moment, aby zapytać o podwyżkę lub spotkać się doradcą finansowym.

Ból w łokciach

Ból łokcia mówi o twojej odporności na zmiany w życiu. Jeśli twoje ramiona są sztywne, twoje życie również takie jest. Pójdź na kompromis i odpuść trochę.

Ból w rękach

Ból w rękach oznacza, że być może nie docierasz do innych w sposób taki jaki powinieneś. Rozważ poznanie nowych przyjaciół, zjedz obiad ze współpracownikami i nawiąż nowe połączenie.

Ból w biodrach

Ból w tym miejscu oznacza, że zbyt boisz się poruszać. Ból biodra może wskazywać, że jesteś odporny na przejścia i zmiany w twoim życiu. Jesteś zbyt ostrożny w podejmowaniu decyzji.

Bóle kolan

Ból kolan może być znakiem, że twoje ego jest zbyt duże i stawiasz się wyżej ponad wszystkimi. Zejdź na ziemię z bujającego obłoku. Poświęć trochę czasu na wolontariat. Pamiętaj, że ty też jesteś śmiertelny.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama