Reklama

9 domowych sposobów na zapalenie nerek

Czy cierpisz na przewlekłe bóle pleców, które przesuwają się do brzucha? Czy skarżysz się na zmęczenie i złe samopoczucie cały czas? Być może jesteś jednym z cierpiących na infekcję nerek, która nieleczona może spowodować konsekwencje. Więc jak się przed nimi zabezpieczyć? Jest parę naturalnych sposobów, które warto znać.

Reklama

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy efektywnie pomaga w leczeniu zapaleniu nerek. Dodanie do niego miodu wzmocni jego działanie. Zmieszaj ze sobą dwie łyżki miodu i jedną łyżkę octu jabłkowego. Stosuj codziennie.

Napar z natki pietruszki

Pietruszka jest pełna witamin A, C i B. Zawiera również wiele minerałów takich jak, sód, miedź i potas. Napar pomaga wypłukać toksyny i wyeliminować wolne rodniki z organizmu. Natkę pietruszki zalewamy wodą i zagotowujemy. Przecedzamy i pijemy po ostygnięciu.

Aloes

Aloes pomaga w leczeniu wielu dolegliwości, w tym zakażenie nerek. Wypłukuje toksyny z organizmy i zwalcza infekcje. Najlepiej jest pić dwie szklanki soku z aloesu dziennie, by pozbyć się zakażenia.

Sok owocowy

Wiadomo powszechnie, że soki mają pomocne działanie w leczeniu różnych chorób i utrzymują ciało w dobrej kondycji. Oprócz tego oczyszczają nerki oraz łagodzą infekcje. Wystarczy wybrać ulubione owoce i wycisnąć z nich szklankę soku.

Sok żurawinowy

Żurawina działa moczopędnie i skutecznie zapobiega infekcjom nerek. Jednak spożywanie dużej ilości soku żurawinowego przechodząc zapalenie nerek może pogorszyć jej stan. Pamiętaj, aby pić sok nieprzetworzony i niesłodzony. Będzie on dla ciebie najlepszy.

Napary ziołowe

Przy infekcji nerek warto pić napar z prawoślazu, rumianku, pietruszki i nawłoci. Picie takiego naparu zdusi w zarodku infekcję nerek. Idealnym rozwiązaniem jest wypijanie naparu z rumianku rankiem, a wieczorem naparu z pietruszki.

Soda oczyszczona

Soda ma odczyn zasadowy i pomaga uzupełnić poziom wodorowęglanów w nerkach. Jedną łyżkę sody rozpuść w jednej szklance wody. Pij codziennie.

Woda

Doskonale jest picie 8-10 szklanek wody dziennie. Niezależnie czy jest się chorym czy nie. Woda wypłukuje toksyny z organizmy i pomaga w detoksykacji.

Czosnek

Czosnek jest doskonały w leczeniu każdej przypadłości. Być może nie pachnie i nie smakuje zachęcająco, ale jego właściwości są niesamowite. Pomaga łagodzić symptomy infekcji nerek, przez zmuszanie nerek do wydalanie nadmiaru soli z moczem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama