8 sposobów na wyleczenie nieświeżego oddechu

Miło znaleźć się w pobliżu osoby, która używa perfum o pięknym zapachu. Można też, odwrócić sytuację i stanąć obok osoby, która ma nieświeży oddech. Za każdym razem, gdy Twój rozmówca otwiera usta aby coś do ciebie powiedzieć, ty oddalasz się aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu wydostającego się z jej ust. Istnieje wiele domowych sposobów aby skutecznie wspomagać leczenie nieświeżego oddechu. Przedstawiamy osiem sprawdzonych sposobów na wyleczenie nieświeżego oddechu:

Regularne picie wody

Zwykle mamy zwyczaj spożywania posiłków często. Ale nie zdajemy sobie sprawy, że w trakcie spożywania posiłku wiele istniejących bakterii generuje się i ciągle pozostaje w jamie ustnej, tym samym powodując nieprzyjemny zapach. Tak więc należy kultywować zwyczaj picia wody natychmiast po spożyciu jedzenia.

Regularne mycie zębów i języka

Jeśli cierpi się na nieświeży oddech należy po każdym spożytym posiłku umyć dokładnie zęby i język. Jeśli nie masz możliwości aby regularnie po każdym posiłku myć jamę ustną przynajmniej pamiętaj o jej przepłukaniu.

Używanie przypraw takich jak: koper, cynamon, goździki

Używane w codziennej kuchni niektóre przyprawy uznawane są jako doskonały środek do odświeżania jamy ustnej. Są to nasiona kopru, pałeczki goździków i kawałki cynamonu. Tak więc można żuć nasiona kopru lub ssać kawałki cynamonu i pałeczki goździków.

Sok z cytryny

Plasterek cytryny ssany po posiłku doskonale zabija nieświeży zapach żywności w szczególności przykry zapach po zjedzeniu cebuli i czosnku. Tak więc cytryna jest doskonałym neutralizatorem brzydkich zapachów.

Ocet jabłkowy

Doskonałym neutralizatorem nieprzyjemnych zapachów jest ocet jabłkowy. Należy przygotować do spożycia roztwór – 1 łyżeczka octu jabłkowego rozcieńczona w ½ szklanki wody.

Wspomaganie pasty do zębów soda oczyszczoną

Używanie sody oczyszczonej do pielęgnacji jamy ustnej wraz z pastę do zębów powoduje usuwanie osadzanego się na płytkach zębów osadu. Usuwanie osadów z płytki nazębnej zmniejsza ryzyko powstawania nieświeżego oddechu, a dodatkowo usuwa powstałe na zębach przebarwienia.

Ziarna słonecznika

Jednym z najbardziej prostych i dostępnych sposobów eliminowania przykrego zapachu z ust jest żucie nasion słonecznika. Nasiona słonecznika działają jako odświeżacz i pomagają powstrzymać nieprzyjemny zapach z ust.

Olejek z drzewa herbacianego

Kilka kropli olejku z drzewa herbacianego rozcieńczonych w filiżance wody może być stosowane jako płyn do płukania jamy ustnej. Silny zapach roztworu pozostaje na długi czas, tym samym eliminuje nieprzyjemny zapach z ust.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama