Reklama

7 ostrzeżeń zdrowotnych zakodowanych w twoim stylu pisma

Twoje pismo ujawnia więcej niż tylko cechy osobowości, potrafi przekazać ci ostrzeżenia zdrowotne. Istnieje rozbudowana nauka zajmująca się rozszyfrowywaniem ukrytych znaczeń w piśmie danej osoby nauka ta nazywa się grafologia. W dzisiejszych czasach, jest ona stosowana, w kryminologii, wspomaga dochodzenia karne, również potrafi odpowiedzieć na liczne pytania dotyczące zdrowia. Powszechną praktyką stało się również, stosowanie takiej analizy przez firmy w celu sprawdzenia potencjalnego przyszłego pracownika. Dzięki niezwykłemu postępowi w dziedzinie grafologii, można dowiedzieć się, czy któryś z Twoich bliskich nie ma żadnych niepokojących objawów klinicznych, takich jak schizofrenia, autyzm i dysleksja itp. Poniżej znajduje się lista chorób, jak również procesy fizjologiczne, które mogą być określone przez pisma:

Reklama

Wysokie ciśnienie krwi

Możliwe jest, sprawdzenie, czy dana osoba nie ma wysokie ciśnienie krwi wyłącznie analizując jej charakter pisma. Dzieje się tak, ponieważ charakterystyka pisma osoby cierpiące na wysokie ciśnienie krwi znacznie się zmieniać w stosunku do charakteru pisma osoby u której układ sercowo-naczyniowy funkcjonuje poprawnie. "Niepokój" spowodowany wysokim ciśnieniem krwi sprawia, że ​​pismo jest bardzo chwiejne.

Grafolodzy ustalili, że litery tworzone przez pacjentów z nadciśnieniem tętniczym są bardzo nierówne z natury. Są one drżące i niedbałe.

Schizofrenia

Badania medyczne wskazują, że prawie 60% chorych na schizofrenię leczonych lekami przeciwpsychotycznymi kończą z zespołem pozapiramidowym. Należą do niego takie choroby jak Dyskineza późna i choroba Parkinsona. Wszystko to, a także ogólna niepełnosprawność ruchowa pacjenta ma całkowitą kontrolę nad dłońmi pacjenta, prowadzi do głębokich zmian w ogólnej jakości jego pisma.

W rezultacie, w większości przypadków nieczytelnego pisma ręcznego grafolodzy analizując próbkę przy pomocy oprogramowania takiego jak MovAlyzer, byli w stanie zdiagnozować schizofrenię. Porównywanie dwóch próbek wykazało ogromne różnice między pierwszym, a drugim pismem wskazujące na dwie różne osoby, gdy w rzeczywistości zostały napisane przez jednego osobnika.

Ciąża

Możliwe jest określenie istnienia ciąży patrząc wyłącznie na odręczne pismo kobiety, nawet mimo iż przyszła matka nie jest tego jeszcze świadoma. Naukowcy odkryli, że możliwe jest wykrycie poprzez jej pismo obecności ciąży już po około 72 godzin od zapłodnienia.

W tym celu, różne próbki pisma kobiety muszą być dokładnie zbadane i miejsce wskazujące na ciąże znajduje się w strefie środkowej pisma kobiety ciężarnej, szczególnie trzeba zwrócić uwagę na litery "a" i "o". Ponadto, przez analizowanie pętli "p", "f '," g "i" y ", można ustalić płeć płodu.

Dysleksja

Dzieci a nawet dorośli, z dysleksją, mają nie regularny charakter pisma, który nie da się określić przy pomocy kilku zasad. Rodzice, którzy zbytnio naciskają na swoje dzieci i korygują ich styl pisma tylko pogarszają sprawę. Ważne jest, aby dziecko ulepszało swój sposób pisma przez praktykę w odprężającej atmosferze.

Pomaga to dłoniom dziecka rozwijać "pamięć fizyczną" i pomaga w utewaleniu właściwrgo kształtu każdej litery. Pomaga to również dzieciom z dysleksją w problemie pisania odwrotnych liter, takich jak 'd' i 'q' i nie mylenie ich z 'b' i p'.

Autyzm

Fakt, że czytelne pismo jest kluczowe dla rozwoju naukowego nie może być kluczowy. Ważne jest nie tylko do celów komunikacji i społecznych, ale także dla poczucia własnej wartości jednostki. Osoby z autyzmem mają charakter pisma, które charakteryzuje się "wahaniem" i znaczącymi "przerwami" w spisywaniu słów. To samo jest w przypadku zespołu Aspergera.

Dzieje się tak, ponieważ choroba osłabia układ ruchu jednostki, tak bardzo, że koordynacja między mózgiem i kończynami górnymi jest znacznie zmniejszona. Również, funkcje sensoryczne w układzie nerwowym są znacznie zmniejszone, w ten sposób czyniący pacjentów niezdolnych do dokładnego posługiwaniem się narzędziem używanym do zapisu tekstu.

Choroba Parkinsona i Alzheimera

Potrzeba wielkiego doświadczenia by odróżnić pismo dziecka od pisma chorego na Parkinsona lub Alzheimera . To jest miejsce w którym zauważa się ważność certyfikowanego grafologa. Niektóre z cech choroby Parkinsona to drżenie kończyn, spowolnienie ruchowe (wolne ruchy), sztywność i brak równowagi. Wszystko to jest rzeczywiście ukazane w piśmie pacjenta. Wynikiem choroby jest bardzo małe pismo z ciasnych słów.

U pacjentów z chorobą Alzheimera zauważa się szeroko rozstawione pismo. Jest to reprezentacja pierwotnej charakterystyki tej choroby, to znaczy zapomnienia.

Depresja

Możliwe jest również, ustalenie czy dana osoba jest w szczęśliwym stanie umysłu lub klinicznej depresji poprzez bliskie przyglądnięcie się ich pismu. Kiedy ludzie są w radosnym nastroju, mają tendencję do pisania w charakterystyczny sposób co widać w ich piśmie. Ponadto, gdy poprzeczka "T", nachyla się położeniem w dół od lewej do prawej strony, oznacza to optymizm. Potwierdza to tendencję zaciągania pisma do góry u optymistów.

Jeśli jednak wszystkie litery rękopisu mają skos w dół, uważa się, że ta osoba ma depresję. Możesz również zauważyć brak wyrównania. Dzięki powyższej wiedzy grafolodzy są w stanie określić stan zdrowia danej osoby, analizując ich pismo, co stanowi ogromną wartość dla lekarzy i ich pacjentów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama