Reklama

7 naturalnych sposobów na zespół napięcia przedmiesiączkowego

PMS - co miesiąc około 85% kobiet cierpi na co najmniej jeden objaw zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Lęk, obniżenie nastroju i drażliwość, bóle głowy, skurcze i trądzik. Podczas, gdy każda kobieta odczuwa objawy PMS inaczej i doświadcza ich w innym stopniu, myślę, że wszystkie zgadzają się, że nie jest to przyjemny czas. Na szczęście, istnieje kilka sposobów, które możesz zrobić, aby złagodzić objawy i ewentualnie wyeliminować je całkowicie. Oto kilka naturalnych możliwości:

Reklama

Zdrowa dieta

Jedzenie tłustych, smażonych potraw z dużą ilością soli jest wyjątkowo kuszące, gdy masz PMS. Ale pamiętaj, że nie są one twoimi przyjaciółmi! Pokarmy te przyczynią się jedynie do retencji wody, więc czujesz się po nich bardziej nadęta i zmęczona. Świeże owoce i warzywa, a także imbir, kurkuma, kolendra mogą zwalczać wzdęcia i pomóc złagodzić niektóre z objawów.

Nawodnienie

Kolejna dobra wskazówka to dbanie o dobre nawodnienie! Choć to wydaje się sprzeczne z intuicją, odwodniony organizm ma tendencję do wzdęć, ponieważ twoje ciało będzie trzymać więcej płynu. Pij zalecaną ilość wody każdego dnia, i unikaj kofeiny i alkoholu. Dobrym pomysłem jest, aby pić herbatę miętową.

Poćwicz

30-minutowy energiczny spacer podczas okresu i napięcia przedmiesiączkowego oraz rozciąganie rano i wieczorem, może zrobić wiele dobrego dla twojego ciała. Umiarkowane ćwiczenia nie tylko pomogą łagodzić objawy fizyczne, ale także wpłyną na wzrost poziomu endorfin, co może złagodzić objawy emocjonalne.

Olejki eteryczne

Coraz więcej badań pokazuje moc poszczególnych olejków eterycznych, które mogą złagodzić intensywność i czas trwania bólu miesiączkowego. Olejki takie jak lawenda, mięta, szałwia łagodzą objawy PMS, gdy stosowane są miejscowo. Olejki eteryczne są szczególnie skuteczne w łagodzeniu objawów PMS w połączeniu z masażem dolnej części brzucha, co okazało się być bardziej skuteczne niż paracetamol.

Akupunktura

Jest stosowana w leczeniu wielu różnych przypadłości, w tym objawów PMS. W rzeczywistości, badania wykazały, że akupunktura łagodzi objawy PMS u 75% przebadanych kobiet. Choć nie do końca wiemy, jak to działa, niektórzy lekarze sugerują, że akupunktura poprawia krążenie i uwalnia endorfiny, które mogą stłumić ból i poprawić nastrój.

Zioła i suplementy

Kobiety, które doświadczają napięcia przedmiesiączkowego, często odczuwają ulgę, kiedy przyjmują kapsułki witaminy E raz dziennie. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak te obecne w kapsułkach oleju z ryb, mogą być również skuteczne w zmniejszaniu bólu i skurczy.

Relaks

Stres dodatkowo pogarsza wszystkie objawy napięcia przedmiesiączkowego. Dlatego dobrym pomysłem jest chwila relaksu. Możesz poczytać książkę, spotkać się z przyjacielem na obiad, wziąć gorącą kąpiel…

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama