Reklama

7 domowych sposobów na bliznowce

Bliznowiec, zwany również keloidem to nadmiernie rozrośnięta blizna. Można się tych blizn pozbyć z pomocą chirurgii laserowej bądź kliku zastrzyków, lecz są to drogie metody. Oto kilka skutecznych naturalnych środków stosowanych w leczeniu bliznowców.

Reklama

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to świetny środek do leczenia bliznowców. Wymieszaj sodę z wodą utlenioną w takich proporcjach, aby uzyskać gładką pastę. Nałóż pastę na bliznę i zakryj wacikiem. Zostaw na 20 minut. Powtarzaj tę czynność 3-4 razy dziennie.

Sok z cytryny

Sok zawiera przeciwutleniacze i witaminę C, które są bardzo użyteczne w leczeniu różnych rodzajów blizn. Codziennie smaruj bliznowca sokiem z cytryny. Po kilku tygodniach powinieneś zobaczyć znaczną poprawę koloru, tekstury i wyglądu blizny.

Czosnek

Czosnek zapobiega nadmiernej proliferacji fibroblastów, co jest główną przyczyną ekspansji blizn. Zastosuj olejek czosnkowy lub mielony czosnek na bliźnie. Pozostaw go na 15 minut, a następnie zmyj ciepłą wodą.

Olejek lawendowy

Olejek posiada właściwości, które skutecznie zmniejszają tworzenie się bliznowców. Zastosuj olejek na skórze, wmasowując go delikatnie. Czynność powtarzaj kilka razy dziennie. Po dwóch tygodniach zauważysz efekty.

Olej kokosowy

Olej kokosowy to naturalny środek, który pomaga nawilżyć i leczyć skórę. Masuj bliznę olejek kokosowym przez 5 minut. Spłucz ciepłą wodą. Procedurę wykonuj codziennie, aż blizna zniknie.

Cebula

Obok czosnku, cebula również pomaga zmniejszyć keloid. Zastosuj sok z cebuli, wmasowując go bliznę. Stosuj ten zabieg trzy razy dziennie.

Ocet jabłkowy

Namocz wacik w occie jabłkowym i nałóż na bliznowca. Przytrzymaj wacik przez kilka minut. Następnie obmyj skórę ciepłą wodą. Powtarzaj tę czynność codziennie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama