Reklama

7 domowych sposobów na alergię na kurz

Alergia na kurz wywołuje takie same objawy jak przeziębienie - katar, kichanie, swędzenie i łzawienie oczy. Wywołana przez roztocza alergia sprawia, że czujesz się okropnie. Alergie tego typu są trudne do kontrolowania. Na alergię istnieje wiele leków, które mogą powodować niepożądane skutki uboczne. Poniżej znajdziesz kilka domowych środków, które pomogą ci kontrolować reakcję alergiczną.

Reklama

Płukanie nosa i zatok

Jeden z najlepszych z domowych środków radzenia sobie z alergią. Pomaga złagodzić objawy alergii przez zmycie cząstek kurzu, alergenów i czynników drażniących, które zalegają w przewodzie nosowym. Przygotuj roztwór soli do wypłukania nosa. Zamieszaj łyżkę soli w szklance ciepłej wody i dodaj szczyptę sody oczyszczonej. Powąchaj trochę roztworu jednym z nozdrzy i poczekaj, aż spłynie do gardła. Powtórz czynność kilka razy dla obu otworów.

Weź kąpiel

Umyj twarz, ramiona i ręce, jak tylko wrócisz z zewnątrz do domu. Jeśli cały dzień spędziłaś na zewnątrz, weź prysznic. Dzięki temu zmyjesz z siebie wszystkie alergeny powodujące katar i podrażnienie.

Herbata miętowa

Herbata miętowa to doskonały domowy środek na alergię. Mięta pieprzowa jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym, a olejek w nim zawarty zmniejsza przekrwienie śluzówki, który przynosi ulgę. Zaparz kilka liści świeżej mięty zalewając je gorącą wodą lub przygotuj herbatę z suszu.

Para

Gdy nastąpi atak alergii, wdychaj parę. Wdychanie pary pomaga oczyścić przewody nosowe, koją podrażnioną śluzówkę nosa. Zagotuj odrobinę wody i przygotuj ręcznik. Po zagotowaniu się wody, postaw garnek w bezpiecznym miejscu, nachyl się nad naczyniem i zakryj ręcznikiem. Wdychaj parę przez 10 minut. Gdy wody ostygnie, zanurz kawałek szmatki i przyłóż do skroni.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy zmniejsza produkcję śluzu i oczyszcza układ limfatyczny organizmu. Pomaga oczyszczać organizm i przyspiesza metabolizm. Zmieszaj łyżeczkę organicznego octu jabłkowego w szklance wody i pij go trzy razy dziennie. Tonik ten pomaga leczyć objawy alergii, jak również zapobiec kolejnym atakom.

Lokalne miody

Wypij łyżeczkę miodu w celu złagodzenia objawów alergicznych. Miód jest jednym z najsilniejszych naturalnych środków w leczeniu przeziębień i ataków alergii. Kichanie powinno ustąpić już po kilku minutach od spożycia. Jeśli pojawią się wypryski na skórze, zanurz w miodzie wacik i przemyj nim delikatnie skórę.

Zielona herbata

Zielona herbata jest dość dobrze znana jako naturalne lekarstwo na alergię. Zanurz torebkę zielonej herbaty w filiżance wrzątku i wypij na złagodzenie objaw alergii. Wyjmij torebkę i przyłóż ją do skóry w miejscu, w którym pojawiła się wysypka. Pij zielona herbatę co najmniej dwa razy dziennie w sezonie, kiedy jesteś najbardziej narażona na alergię.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama