Reklama

6 typów otyłości - jak sobie z nią poradzić?

Po wielu badaniach i ankietach, naukowcy wyróżnili 6 typów otyłości będących skutkiem różnych czynników. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, do której grupy należysz i jak możesz pozbyć się swojego problemu z otyłością.

Reklama

Otyłość spowodowana jedzeniem

To oczywiście najczęściej występujący typ otyłości. Jest spowodowany przejadaniem się i nadmiernym spożyciem cukrów. Jeśli chcesz się pozbyć swojego problemu zmień dietę, zmniejsz ilość spożywanego jedzenia, zredukuj ilość przyjmowanych cukrów a także ćwicz co najmniej pół godziny dziennie.

Otyłość spowodowana nerwowymi zaburzeniami pracy żołądka

Lęk, stres i depresja to główne czynniki wywołujące ten typ otyłości. Osoby należące do tej grupy charakteryzuje pociąg do słodyczy. Najprostszym sposobem jest odstresowanie się poprzez podjęcie jakiegoś rodzaju aktywności fizycznej.

Otyłość mająca związek z glutenem

Otyłość tego typu zazwyczaj dotyka kobiet przechodzących menopauzę oraz kobiet, u których występuje brak równowagi hormonalnej. Rozwiązaniem jest unikanie siedzącego trybu życia, picia alkoholu oraz palenia. Zainteresuj się treningiem polegającym na podnoszeniu ciężarów.

Otyłość metaboliczna

U osób, których brzuchy wyglądają jak napompowany balon występuje gromadzenie się tłuszczu tylko w tej części ciała. Osoby regularnie spożywające alkohol, borykające się z problemami natury emocjonalnej i mentalnej, oraz osoby, u których występują problemy z oddychaniem mają tendencję do tego typu otyłości.

Otyłość będąca wynikiem niewłaściwego krążenia żylnego

W tym przypadku mówimy o problemie dziedziczonym genetycznie. Występuje on zazwyczaj podczas ciąży i u osób, którym puchną nogi. Najprostszym sposobem pozbycia się go jest wykonywanie ćwiczeń, takich jak wchodzenie po schodach oraz bieganie.

Otyłość będąca skutkiem braku aktywności fizycznej

Aby pozbyć się zbędnych warstw tłuszczu należy unikać braku aktywności fizycznej. Regularne ćwiczenia pomagają przyśpieszyć metabolizm i szybko spalić tłuszcz.

Postępuj zgodnie z zaprezentowanymi wskazówkami a z pewnością polepszysz swoje zdrowie oraz atrakcyjność.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama