Reklama

6 technik, które pomogą szybko zatrzymać krwawienie z nosa

Krwawienie z nosa to dość powszechne zjawisko. Krew z nosa może się puścić, zarówno dzieciom jak i dorosłym z różnych powodów. Może to być wynik urazu nosa, alergia, przeziębienie. Krwawienie z nosa nie powinno być zjawiskiem niepokojącym. Karetkę powinno się wzywać, gdy krwawieniu towarzyszy duszność, zaburzenia rytmu serca, zawroty głowy, bóle głowy i utrata przytomności. W pozostałych przypadkach zastosuj jedną z technik, które szybko zatrzymają krwawienie z nosa.

Reklama

Sposób 1

Prosta sztuczka, jeśli krew puściła się z prawej dziurki, wówczas podnieś prawą rękę nad głowę. I odwrotnie, jeśli krew leci z lewej dziurki, podnosimy lewą rękę. Krew szybko przestaje płynąć.

Sposób 2

Usiądź prosto, przechyl głowę lekko do przodu i delikatnie wydmuchaj nos. Kciukiem i palcem wskazującym chwyć miękką część nosa, tuż poniżej chrząstki i przytrzymaj przez 10 minut. Oddychaj ustami.

Sposób 3

Chusteczkę bawełnianą zwiń w ciasny rulonik i umieść ją pod górną wargą wzdłuż dziąseł. Przytrzymaj go przez 10 minut.

Sposób 4

Włóż monetę pod górną wargę, pod dziurką z której leje się krew. Staraj się ją przytrzymać do momentu, aż krew przestanie lecieć.

Sposób 5

Wsuń kawałek lodu do dziurki, z której nie leci krew. Spowoduje to zwężenie naczyń krwionośnym i zatrzymanie krwawienia.

Sposób 6

Szybki sposób na zatrzymanie krwawienie to sok z cytryny. Należy wkropić kilka kropli soku z cytryny do każdej z dziurek.

Te techniki są skuteczne zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Należy znaleźć przyczynę krwawienia z nosa. Mogą je też wywoływać niektóre leki, takie jak aspiryna.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama