Reklama

6 rodzajów bólu, których nigdy nie powinnaś ignorować!

Ból, który sygnalizuje zagrożenie dla życia, jest zwykle intensywny, zaczyna się nagle i występuje w połączeniu z wieloma innymi objawami. Nierzadko ignorujemy nasze dolegliwości nie wiedząc, że zwiastują one poważne problemy. Warto wiedzieć, kiedy należy szybko wezwać pogotowie, a kiedy wystarczy wziąć tabletkę przeciwbólową. Oto sześć rodzajów bólu, które wymagają natychmiastowej reakcji.

Nagły ból głowy

Jeśli ból głowy pojawił się nagle i jest trudny do wytrzymania, mogło nastąpić pęknięcie naczynia krwionośnego w mózgu. Należy natychmiast wezwać pogotowie.

Ból w klatce piersiowej

Jeśli ból promieniuje w kierunku szczęki lub ramienia, możesz mieć zawał serca. Natychmiast należy wezwać pogotowie. Istnieje wiele „cichych” oznak zawału serca, których łatwo nie zauważyć.

Ból, który zaczyna się w dole pleców i promieniuje do nóg

Jeśli dodatkowo czujesz słabość w nogach i utratę czucia pełności pęcherza, możesz mieć zespół ogona końskiego. Poszukaj natychmiastowej pomocy medycznej.

Ból w dolnej części brzucha z prawej strony

Jeśli dodatkowo występują gorączka, mdłości i/lub wymioty, możesz mieć zapalenie wyrostka robaczkowego. Skonsultuj się z lekarzem, który może dać ci skierowanie do szpitala, bo w takim przypadku być może będzie potrzebna operacja.

Bóle lub skurcze w nodze

Jeśli bólowi towarzyszą zaczerwienienie, ciepło i opuchlizna, mógł utworzyć się zakrzep spowodowany zakrzepicą żył głębokich. Skontaktuj się z lekarzem, który skieruje cię na badanie USG. NIE wolno masować obolałego miejsca, ponieważ może to spowodować przesunięcie się zakrzepu do serca lub płuc.

Ciągłe uczucie kłucia w stopach

Jeśli czujesz drętwienie, pieczenie lub kłucie w stopach, możesz cierpieć na uszkodzenie nerwu spowodowane cukrzycą. Umów się na wizytę u lekarza, który skieruje cię na badanie poziomu glukozy we krwi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama