Reklama

6 przyczyn wzmocnienia alergii

Alergie są coraz większym problemem. Cierpi na nie spora grupa ludzi, a przyczyny są różne. Uczulać może wszystko, od kurzu, przez sierść zwierząt, pokarmy, aż po pyłki roślin. Jeżeli cierpisz na alergię to powinieneś starać się złagodzić swój stan, a nie dodatkowo go pogarszać. Dzięki temu, że poznasz 6 najczęstszych przyczyn wzmocnienia alergii, twoje szanse w walce z jej objawami znacznie się zwiększą.

Reklama

Drewniane podłogi

Drewno jest piękne i ponadczasowe. Lśniąca, lakierowana podłoga ozdobi każde wnętrze. Dla alergików ma ona jednak drugie oblicze. Na gładkiej powierzchni osadzające się cząsteczki kurzu i innych alergenów są łatwe do uniesienia w powietrze. Drewniane podłogi powinny być regularnie odkurzane, zamiatanie jedynie wzbija kurz i brud w powietrze, a następnie myte, aby pozbyć się tego co pozostało nieposprzątane.

Filtr w odkurzaczu

Odkurzanie idealnie czyści podłogi, dywany i tapicerki z drobnych cząsteczek które osadzają się na tycz powierzchniach. Warto jednak zainwestować w dobry filtr do odkurzacza. W przeciwnym wypadku, drobne cząsteczki na przykład kurzu, które zostały wessane do odkurzacza, przelecą przez filtr i ponownie osadzą się na podłodze. Zainwestuj więc w filtr który radzi sobie z tym problemem, w przeciwnym wypadku musisz liczyć się z tym, że twoja alergia będzie się wzmagać.

Zwierzęta

Oczywiście nie jest tu mowa o twoim zwierzaku, a jego sierści. Alergia na sierść jest często spotykana, nawet wśród miłośników zwierząt. Jak sobie z nią radzić? Nie musisz rezygnować z posiadania zwierzaka, ani ograniczać z nim kontaktów. Wystarczy, że regularnie będziesz wyczesywać swojego przyjaciela. Na sierści gromadzi się kurz, pyłki i inne alergeny. Jeżeli będziesz regularnie wyczesywać swojego pupila, to zmniejszysz ich wpływ na swoje zdrowie.

Nowa farba

Marzy ci się odnowienie ścian, ale alergia nie daje za wygraną? Powinieneś znacznie ograniczyć wystawianie się na działanie farby do ścian. Równie silnymi alergenami jak kurz czy pyłki są lotne substancje chemiczne. W farbie znajduje się mnóstwo rozpuszczalników, które mogą negatywnie wpłynąć na twoje zdrowie. Jeżeli chcesz więc odnowić ściany, skorzystaj z pomocy innych.

Wilgotne łazienki

Wilgoć jest kolejnym powodem dla którego możesz poczuć się gorzej. Może nie tyle sama wilgoć, a to co dzięki niej wyrasta. Mowa o grzybach i pleśni. Jeżeli twoja łazienka nie jest odpowiednio wentylowana i ciągle panuje w niej wilgoć, możesz mieć pewność, że zadomowi się w niej pleśń. Ona z kolei jest silnym alergenem, który może wzmóc twój problem z alergią.

Pościel

Codziennie w niej śpisz, ale czy zastanawiasz się, czy jest idealnie czysta? Warto zwrócić uwagę na to, że twoja pościel będzie akumulować kurz i pył, który osadza się na meblach. I o ile z mebli możesz go zetrzeć o tyle w pościeli pozostaje. Należy więc codziennie wytrzepywać pościel i regularnie prać poszewki. Dzięki temu zapobiegniesz również zagnieżdżeniu się roztoczy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama