Reklama

6 produktów pomocnych w leczeniu gruźlicy

Gruźlica jest wysoce zakaźną chorobą dróg oddechowych, wywołaną przez bakterie mycobacterium tuberculosis. Bakterie wywołujące gruźlicę mogą pozostać w uśpieniu przez dziesięciolecia, nie dając żadnych objawów. Choroba bardzo osłabia układ odpornościowy. Nieleczona może być śmiertelna. Chociaż istnieje sporo domowych środków leczenia gruźlicy, należy to skonsultować z lekarzem. Poniżej znajdziesz produkty, które mogą być pomocne w leczeniu gruźlicy.

Mleko

Mleko jest najłatwiej dostępnym i najlepszym lekarstwem na gruźlicę, zwłaszcza dla osób cierpiących na gruźlicę kości. Wapń może być jedną z najważniejszych rzeczy, które naprawdę potrzebuje organizm w leczeniu gruźlicy. Jest to możliwe, jeśli stopniowo będzie podnosić dzienna ilość wypitego mleka do 4 litrów.

Pomarańcze

Już jedna szklanka świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy powinna przynieść widoczne rezultaty. Do soku można dodać łyżkę miodu, by zwiększyć jego wartość odżywczą. Taka mikstura powinna dodać energii i odżywić płuca.

Sok z ananasa

Sok z ananasa to bardzo silny środek w walce z gruźlicą. Rozpuszcza śluz, ułatwia odkaszliwanie przynosząc bardzo szybkie efekty w leczeniu.

Banany

Banany są powszechnie uznane za cenny produkt pomocny w leczeniu gruźlicy.

Flaszowiec siatkowaty

Flaszowiec siatkowaty rewitalizuje organizm do walki z chorobą. Do przetartego owocu należy dodać rodzynki. Mikstura przynosi ulgę, zarazem dostarczając sporą dawkę witamin i minerałów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama