Reklama

6 domowych sposobów na zatrucie pokarmowe

Zatrucie pokarmowe może dotknąć każdego. To jedna z najczęstszych letnich chorób. Zatruciu pokarmowemu towarzyszą wymioty, ból brzucha i głowy, biegunka oraz wzdęcia. Za podrażnienie żołądka i jelit odpowiadają bakterie takie jak salmonella, E. Coli czy campylobacter, a także norowirusy. Oto kilka domowych sposobów na zatrucie pokarmowe.

Reklama

Bazylia

Bazylia to doskonałe zioło, które złagodzi dyskomfort związany z zatruciem. Działa antybakteryjnie, dzięki czemu z łatwością zabije bakterie znajdujące się w żołądku.

Sposób 1: Parę kropli oleju bazyliowego zakrop do 1 litra wody. Pij powoli w ciągu dnia, aby zabić bakterie powodujące problemy żołądkowe.

Sposób 2: Kilka liści bazylii, odrobinę soli i szczyptę pieprzu dodaj do jogurtu naturalnego. Jedz tak przygotowany jogurt, trzy razy dziennie aż symptomy ustąpią.

Ocet jabłkowy

Dzięki swej kwasowości ocet odkwasza organizm oraz neutralizuje bakterie odpowiedzialne za zatrucie pokarmowe. Jak stosować ocet w zatruciu pokarmowym? Pij nierozcieńczony, jedną łyżkę, kilka razy dziennie, aż symptomy ustąpią.

Jogurt z nasionami kozieradki

Jogurt posiada właściwości przeciwbakteryjne, które pomogą zwalczyć bakterie wywołujące zatrucie. Dodatkowo nasiona kozieradki zminimalizują dyskomfort.

Do łyżki jogurtu naturalnego dodaj łyżeczkę nasion kozieradki. Nasiona połknij, nie musisz ich żuć. Połączenie jogurtu z kozieradką przyniesie natychmiastową ulgę dla żołądka.

Banany

Banan redukuje wiele symptomów wywołanych przez zatrucie pokarmowe. Działa łagodząco na żołądek, dzięki miękkiej strukturze.

Już tylko jeden banan może złagodzić efekty zatrucia i podnieść poziom energii. Banana możesz po prostu zjeść lub zrobić z niego koktajl i pić 2-3 razy dziennie.

Miód

Przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne właściwości miodu pomogą złagodzić dyskomfort układu pokarmowego.

Miód jako naturalny środek łagodzący problemy żołądkowe możesz przyjmować w jego czystej formie lub dodać do herbaty. Jedz łyżeczkę miodu trzy razy dziennie, a złagodzi symptomy zatrucia. Miód również kontroluje produkcję kwasu żołądkowego.

Woda

Ważne, aby w zatruciu pokarmowym pić dużo wody. Nie wolno doprowadzić do odwodnienia organizmu. Najlepszą opcją jest picie dużej ilości wody, tak by jej poziom zbytnio się nie obniżył. Dodatkowo woda wypłucze toksyny i bakterie z organizmu co przyspieszy powrót do zdrowia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama