Reklama

5 sposobów na ból kości ogonowej

Podczas siadania boli cię dolna część pleców? Podczas stania sytuacja się powtarza? Leżąc też nie czujesz ulgi. Może to być ból kości ogonowej. Ból kości ogonowej nazywa się kokcydynia z medycznego punktu widzenia. Kiedy odczuwasz ból i tkliwość w tym obszarze, może być on spowodowany zapaleniem kości. Jak temu zaradzić? Oto kilka skutecznych sposobów.

Zimny okres

Wiele badań wykazało, że stosowanie okładów ciepłych bądź zimnych na obszarach dotkniętych bólem, pomagają zmniejszyć ból kości ogonowej. Ciepła kąpiel lub termofor daje podobne rezultaty. Umieść termofor na bolącym obszarze na 20 minut. Może przykładać tak często jak tego chcesz. Jest to najczęściej stosowany sposób łagodzenia bólu.

Masaż

Zespół dźwigacza odbytu znajduje się w pobliżu dna miednicy, tuż obok kości ogonowej. Masując ten mięsień można złagodzić ból kości ogonowej, w ciągu kilku dni. Co musisz zrobić? Masuj ten obszar przez 10 -15 minut, stosując delikatny nacisk na boląc obszar. Wykonuj masaż dwa razy dziennie, a szybko przyniesie ci ulgę.

Witaminy

Ból kości ogonowej często jest związany z niedoborem witaminy D, B6 i B12. Witamina D jest niezbędna do utrzymania szkieletu w zdrowiu. Niedobór tej witaminy może spowodować bolesne zapalenie kości. Witaminy z grupy B odgrywają funkcję ochronną w zdrowiu kości. Spożywanie odpowiedniej ilości tych witamin zmniejsza ryzyko rozwoju bólu kości ogonowej. Jeśli już cierpisz z powodu bólu kości, dostarcz organizmowi codziennej dawki słońca i jedz owoce morza, sery, jaja, zboża, soję, zielone warzywa liściaste, zielony groszek, kurczak i rośliny strączkowe.

Olej rycynowy

Jest to jeden z najlepszych środków do leczenia bólu. Właściwości przeciwzapalne oleju rycynowego umożliwią szybkie odzyskanie sprawności. Jest to także dobry środek do leczenia bólów spowodowanych zakażeniem. Jest to doskonały środek przeciwbakteryjny.

Sól Epsom

Ciepła kąpiel zawierająca sól epsom bardzo relaksuje. Sól zmniejsza naprężenie mięśni pleców i przynosi ból. Kąpiel w soli także doskonale oczyszcza ciało. Przygotuj ciepłą kąpiel, dodaj 2 szklanki soli epsom do wody i zamieszaj. Zanurz swe ciało w wodzie przez 10 -15 minut. Bierz kąpiel raz lub dwa razy w ciągu dnia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama