Reklama

5 sposobów leczenia stawów za pomocą octu jabłkowego

Zakres stosowania octu jabłkowego w celach zdrowotnych jest dość szeroki. Stosuje się go w leczeniu cukrzycy, serca i naczyń krwionośnych. Używa się go do celów kosmetycznych, a także do redukcji masy ciała. Reumatoidalne zapalenie stawów to choroba, która również może być leczona octem jabłkowym. Ocet łagodzi ból i zmniejsza przewlekły stan zapalny stawów. Efekt terapeutyczny jest dość szybki. Oto 5 sposobów na zastosowanie octu jabłkowego w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów.

Herbata z octem jabłkowym

Zaparz filiżankę herbaty lub mięty. Dodaj do niej łyżkę octu jabłkowego, łyżkę miodu oraz szczyptę cynamonu. Wypij mieszaninę raz dziennie w celu złagodzenia bólu stawów.

Woda z octem

Zmieszaj łyżkę octu jabłkowego z łyżką ciepłej wody. Do smaku możesz dodać odrobinę miodu. Miksturę pij dwa razy dziennie z posiłkami.

Sok wiśniowy z octem jabłkowym

W szklance cierpkiego soku z wiśni rozpuść jedną łyżkę octu jabłkowego. Napój pij raz dziennie. Będzie to podwójny cios dla stawów z przeciwzapalnym efektem.

Okład z octu jabłkowego

Wlej do głębokiego pojemnika 6 łyżek ciepłej wody oraz łyżkę octu jabłkowego. W powstałym roztworze zamocz mały ręcznik. Odciśnij nadmiar i przyłóż do bolącego stawu na 30 minut.

Olej z octem do nacierania

Do nacierania bolących stawów przygotuj mieszaninę z 1 części oliwy i 2 części octu. Jeśli chcesz złagodzić ostry zapach octu jabłkowego, dodaj do mieszaniny parę kropli ulubionego olejku eterycznego.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama