Reklama

5 nietypowych objawów refluksu

Refluks przełyku jest nieprzyjemnym schorzeniem. Polega ona na zwracaniu kwaśnej treści żołądka do przełyku. Z tą przypadłością łączy się wiele uporczywych odczuć, jak pieczenie w ustach. Jednak refluks może objawiać się w nietypowy sposób. Oto kilka nietypowych oznak refluksu przełyku.

Duża ilość śliny

Jeśli twoje usta po posiłku lub przekąsce są pełne śliny, jest to sygnał, że mamy do czynienia z refluksem. Dla tych samych powodów usta wypełniają się śliną, przed wymiotowaniem. Gruczoły ślinowe pracują na wysokich obrotach, aby zniwelować działanie drażniącej substancji w przełyku.

Zapalenie płuc

Gdy kwasy żołądkowe docierają do przełyku podrażniają nie tylko gardło. Mogą również dotrzeć do twoich płuc. Jeśli tak się stanie możesz doświadczyć bolesnego zapalenia płuc. Zwłaszcza wtedy, gdy zapalenie płuc pojawia się bez dobrego wytłumaczenia.

Ból w klatce piersiowej

To banalne mówić, że ludzie często mylą zgagę z atakiem serca, lecz takie sytuacje zdarzają się w prawdziwym życiu. Lekarze dyżurujący na ostrym dyżurze często mają do czynienia z osobami z okropnym bólem w klatce piersiowej myślących, że jest to atak serca. I sytuacja również odwraca się, osoby myśląc, że mają zgagę pozostają w domu co łączy się z tragicznymi konsekwencjami.

Gorzki smak

Soki żołądkowe, które dotarły do przełyku zostawiają kwaśny lub gorzki smak w tylnej części gardła.

Astma

Jeśli wystąpią problemy z oddychaniem, zwłaszcza w nocy, bądź pewien, że to refluks. Leżąc kwas z żołądka dociera do przełyku wywołując odruch powodujący sapanie. Kwas może również przejść do dróg oddechowych i powodować podrażnienie, dławienie i kaszel.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama